Sağlık emekçileri sesleniyor: Ölüyoruz

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sağlık emekçileri sesleniyor: Ölüyoruz
Abone ol
Gazetemize konuşan SES Ankara Şube Eş Başkanı Nazan Karacabey, sağlık emekçilerinin hayatlarıyla sınandığına dikkat çekerek “Ölüyoruz” dedi.
Gazetemize konuşan SES Ankara Şube Eş Başkanı Nazan Karacabey, sağlık emekçilerinin hayatlarıyla sınandığına dikkat çekerek “Ölüyoruz” dedi.

Demet ARAN

ANKARA (Anayurt) – Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Hacettepe Hastanesi’nde pandemiyle mücadelede yaşamını yitiren sağlık emekçilerini anmak istedi. Ancak Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü açıklama yapılmasına izin vermeyince sağlık emekçileri hayatını kaybeden mesai arkadaşlarının fotoğraflarını taşıyarak 1 dakikalık anma etkinliği gerçekleştirdi.

Açıklamalarının engellenmesini Anayurt’a değerlendiren SES Ankara Şube Eş Başkanı Nazan Karacabey, sağlık emekçilerinin hayatıyla sınandığını ifade etti ve şunları söyledi:

“Sağlık emekçileri şu an hayatıyla sınanıyor. Kimseden de izin almak zorunda değiliz. Çünkü gayet meşru bir durumu kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Diyoruz ki 73 sağlık emekçisi hayatını kaybetti. Sadece arkadaşlarımızın resimleriyle onların anıları için saygı duruşunda bulunacağız. Yapmak istediğimiz şey bu. Bunun neresi bu kadar provokatif onu anlamış değilim. Sadece duyurmak istiyoruz. Ölüyoruz çünkü. Bugün Ankara genelinde 500’e yakın sağlık ve sosyal hizmet emekçisi emeklilik, istifa ya da ücretsiz izin gibi yöntemlerle görevlerinden çekildi. Yoğun bakımlarda, kliniklerde yer yok. Kapalı hastaneler, pandemi hastanesi olarak açılması planlanıyor. Ama kimse orada çalışacak sağlık emekçileri üzerine kafa yormuyor. Sağlık hizmeti sadece cihazlarla ya da şehir hastaneleriyle verilmiyor. İnsan emeğiyle veriliyor. Biz sağlık sisteminin kendisini biziz. Sistem bize hizmet eder. Biz sisteme hizmet etmeyiz. Durumun giderek daha da kötüleşeceğini düşünüyoruz. Bugün 24 saatlik shiftlerle 2 hemşirenin klinik çevirdiği duyumları geliyor. İnsanlar elinde telefon yarın nerede görevlendirilecekleri kaygısıyla bekliyorlar. Ölüyoruz.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
RTÜK Netflix'e 'çocuk istismarı' uyarısıÖnceki Haber

RTÜK Netflix'e 'çocuk istismarı' uyarısı

2021’de küresel iklim senaryoları değişecekSonraki Haber

2021’de küresel iklim senaryoları değişe...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar