Antalya Büyükşehir bisiklet birimi kuruyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Antalya Büyükşehir bisiklet birimi kuruyor
Abone ol
Antalya Büyükşehir Belediyesi bisiklet birimi bisikletlilerin ihtiyaçlarını yerinde tespit ederek bisiklet yollarını iyileştirmek için yola düşecek.
Antalya Büyükşehir Belediyesi bisiklet birimi bisikletlilerin ihtiyaçlarını yerinde tespit ederek bisiklet yollarını iyileştirmek için yola düşecek.

ANTALYA (Anayurt) - Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı bünyesinde bisiklet birimi kuruluyor. Aralarında mühendisler, şehir plancıları ve teknik personellerin yer aldığı ekip Antalya’da bisiklet yollarını, bisiklet kullanarak ihtiyaca göre yerinde planlayacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı bisikletli ulaşımı desteklemek adına bisiklet birimi kuruyor. Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz hafta Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen ‘Belediyeler İçin Bisikletli Ulaşım Fikir ve Proje Uygulama Yarışmasında’  ilk 10’a girerek 250 bin TL hibe ödülün yanında 8 adet bisiklet ödülünü de kazandı. Ulaşım Planlama Raylı Sistem Dairesi Başkanlığına teslim edilen bisikletler, bisiklet yollarının incelenmesinde ve bisiklet yolları planlamasında görevli personellere dağıtıldı. Aralarında mühendislerin, şehir plancılarının ve teknik personellerin yer aldığı bisiklet birimi kentte yer alan ve yeni yapılacak bisiklet güzergahlarını inceleyecek ve yeni güzergahlar bire bir sahada deneyimlenerek belirlenecek.

BELEDİYEYE 8 ADET BİSİKLET VERİLDİ

‘Belediyeler İçin Bisikletli Ulaşım Fikir ve Proje Uygulama Yarışması’nda toplu taşıma araçlarında kullanılan bisiklet taşıma aparatıyla ilk 10’a girerek ödül kazandıklarını ifade eden Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Raylı Sistem Dairesi Başkanı Nurettin Tonguç, hibe ödülle birlikte 8 adet hediye bisikletin de kendilerine teslim edildiğini söyledi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Koçal'dan e-Ticaret'te dijital okuryazarlık uyarısıÖnceki Haber

Koçal'dan e-Ticaret'te dijital okuryazar...

Mimarlar Saraçoğlu’na sahip çıkıyorSonraki Haber

Mimarlar Saraçoğlu’na sahip çıkıyor

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar