Amatörün mağduriyeti giderilmeli

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Amatörün mağduriyeti giderilmeli
Abone ol
Amatör maçların başlatılmasını talep eden amatör sporculara bir destek de CHP Antalya Milletvekili Özer’den geldi. Özer, “Gençlik ve Spor Bakanlığı harekete geçerek en kısa sürede amatör lig oyuncularının mağduriyetini gidermelidir” dedi.
Amatör maçların başlatılmasını talep eden amatör sporculara bir destek de CHP Antalya Milletvekili Özer’den geldi. Özer, “Gençlik ve Spor Bakanlığı harekete geçerek en kısa sürede amatör lig oyuncularının mağduriyetini gidermelidir” dedi.

ANKARA (Anayurt) - Amatör liglerin başlatılmaması amatör sporcuların ve kulüplerin tepkilerine neden olmuş ve amatör sporcular İstanbul ve Ankara’da yaptıkları açıklamalarla yetkililerden amatör maçların başlatılmasını talep etmişlerdi. CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer’den de amatör liglerdeki sporculara destek paylaşımı geldi. Profesyonel liglerin başlamasına karşın amatör liglerin başlatılmaması nedeniyle bu liglerdeki sporcuların kendisine mağduriyetlerini ilettiklerini belirterek sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Özer, “Bu liglerdeki sporcular adil bir karar alınmasını istiyorlar. Gençlik ve Spor Bakanlığı harekete geçerek en kısa sürede amatör lig oyuncularının mağduriyetini gidermelidir” diye seslendi. Özer, sosyal medya hesabından “Amatör futbolcular da korona mağduru” başlığıyla yaptığı paylaşımda amatör sporculara destek oldu.

EŞİT VE ADİL OLMAYAN KARARLAR DOĞRU DEĞİL

CHP’li Özer, amatör sporcuların mağduriyetinin giderilmesi gerektiğine vurgu yaparak,“Profesyonel liglerin başlamasına rağmen amatör ligler hakkında karar alınmamış olması nedeniyle amatör futbolcular mağduriyetlerini ilettiler. 19 Mart’ta Covid-19 nedeniyle ligleri ertelenen, profesyonel liglerin geçtiğimiz haftalarda başlatılmasına karşın onlarla ilgili bir kararın çıkmamasını adaletsizlik olarak değerlendiren amatör lig sporcuları seslerini duyurmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Buradan biz de ifade etmek isteriz ki, Gençlik ve Spor Bakanlığı harekete geçerek en kısa sürede amatör lig oyuncularının mağduriyetini gidermelidir.

Eşit ve adil olmayan hiçbir karar doğru değildir. Pandemi tedbirlerini almak ve o tedbirleri herkese ve her alanda eşit uygulamak ülke yönetiminin görevidir. Bugün kahveci de aynı adaleti istiyor, öğrenci de… Amatör sporcular özetle; “Milyon dolarlar kazanan insanlara virüs yok ama ayda 3-5 bin lira ile geçinmeye, yaşamaya çalışanlara virüs var” diyorlar. Ayırmadan, kayırmadan, herkesin eşit ve adil bir yaşam hakkına sahip olduğunu düşünüyoruz. Bu noktada mutlak surette gereken tedbirlerin alınarak amatör sporcuların da sahalara dönebilmeleri sağlanmalıdır” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Doğu Karadeniz için kuvvetli yağış uyarısıÖnceki Haber

Doğu Karadeniz için kuvvetli yağış uyarı...

Usulsüzlük iddialarını Meclis gündemine taşıdıSonraki Haber

Usulsüzlük iddialarını Meclis gündemine...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar