Zabıta teşkilatı 194 yaşında

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Zabıta teşkilatı 194 yaşında
Abone ol
Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Zabıta Teşkilatı’nın  kuruluşunun 194. yılını düzenlediği çeşitli etkinliklerle kutluyor.
Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Zabıta Teşkilatı’nın  kuruluşunun 194. yılını düzenlediği çeşitli etkinliklerle kutluyor.

ANKARA (Anayurt)- Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Zabıta Teşkilatı’nın 194. yaşını çeşitli etkinliklerle kutluyor.

1-7 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen “Zabıta Haftası” kutlama etkinliklerine Ulus Atatürk Anıtı’na çelenk koyma ve Anıtkabir ziyareti ile başlandı.  Kutlamalar pandemi sürecinden dolayı sosyal mesafe ve hijyen kuralarına uygun olarak yapılıyor.

TÖRENE TAM KADRO KATILIM

Ulus Atatürk Anıtı’nda gerçekleşen törene Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, Zabıta Teşkilatı Federasyonu Başkanı Abdurrahman Karabudak, ilçe zabıta müdürleri ve zabıtalar katıldı.

 “Zabıta Haftası” etkinlikleri kapsamında Ulus Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç’un 194. yıl anısına Ulus Atatürk Anıtı’na çelenk koymasıyla başlatıldı.

ANKARA ZABITASI ATA’NIN HUZURUNDA

Ulus Atatürk Anıtın’da gerçekleştirilen törenden sonra ekibi ile birlikle Anıtkabir’e giderek Atatürk’ün Mozolesine çelenk koyan Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç daha sonra Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayarak şunları yazdı:

“Cumhuriyetimizin kurucusu, Türk Milleti’nin ebedi önderi aziz Atatürk;

Ankara Zabıta Koordinasyon Kurulu üyeleri olarak, Zabıta Haftası kutlamaları kapsamında manevi huzurunuzda bulunuyor ve seni hürmetle selamlıyoruz.  Başkent Zabıtası olarak, Cumhuriyetimizin başkentine, senin çizdiğin yolda, uygar, çağdaş adil bir kent vizyonu ile Belediye Başkanımızın denetiminde Cumhuriyet kanunlarının ışığında insan odaklı ortak akıl ve ortak şuur ile hizmet ediyoruz. Büyük Atatürk, Başkent Zabıtası ışığını senin ilkelerinden, derinliğini Türk kültüründen, gücünü damarlarındaki asıl kandan alarak kendini çağın gereklerine uygun şekilde yenilemekte, gelişmekte ve bağrında gururla seni saklayan Ankara’ya en iyi hizmeti sunmak için çalışmaktadır. Cumhuriyetin başkenti emin ellerdedir. Ruhun şaad olsun.’’

Ulus Atatürk Anıtı ve Anıtkabir ziyaretini tamamlayan Zabıta Daire ekipleri, Altındağ’da bulunan Zabıta Teşkilatı Federasyonu Başkanı Abdurrahman Karabudak’ı makamında ziyaret etti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Minibüsçü esnafından zam talebiÖnceki Haber

Minibüsçü esnafından zam talebi

MKE Ankaragücü'nde hedef ilk haftaya yeni transferlerle çıkmakSonraki Haber

MKE Ankaragücü'nde hedef ilk haftaya yen...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar