Yaprak Fidancı’dan Başkan Söğüt’e sülfürik asit tesisi çağrısı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yaprak Fidancı’dan Başkan Söğüt’e sülfürik asit tesisi çağrısı
Abone ol
Tütünçiftlik Sahili Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Yaprak Fidancı, bir süredir kent gündemini meşgul eden Sülfürik Asit Tesisi ile ilgili Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’e çağrıda bulundu.
Ufuk BAĞAN (HÜR KOCAELİ)Kocaeli’nin Körfez ilçesinde açılması planlanan Sülfürik Asit Tesisi ile ilgili çeşitli kesimlerden tepkiler devam ediyor. Tepkilerini günlerdir ortaya koyan Tütünçiftlik Sahili Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Yaprak Fidancı, Kocaeli’nin Körfez ilçesi Körfez Belediye Belediye Başkanı Şener Söğüt, Körfez ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri ile Körfez ilçe siyasi parti başkanlarına çağrıda bulundu.Fidancı, ilçede yapılmak istenen sülfürik asit fabrikasıyla ilgili ÇED sürecinin bitmediğini belirterek; "Halk sağlığı ve ekolojik dengeyi gözeten kararlar almak, yöneticilerin asli görevidir. ÇED süreci içinde belediye başkanı tek başına karar veren bir unsur değildir. Başkanımız bu iradesini açıkladıktan sonra diğer kurumlara da bu projeye hayır demeleri yönünde gereken girişimleri topyekün yapmalıdır. Meclisimiz de oy birliğiyle bu proje için hayır kararı alarak, başkanımızın iradesini derhal perçinlemelidir. Zira başkanlar gücünü halkın temsilcisi meclisten alırlar"dedi.

SÜRPRİZLERE GEBE

ÇED sürecinin her zaman sürprizlere gebe olduğunu ifade eden Fidancı; "Belediyelerin hayır deyip Bakanlığın evet dediği veya tam tersi durum her zaman mümkündür. Dolayısıyla Başkan ve meclisimiz, Bakanlık'tan ÇED olumlu karar çıkması halinde güçlü bir irade ortaya koymak için gereken çalışmayı şimdiden yapmalıdır. Belediye Başkanımızın açıklaması, gelecekte Körfez'de devasa kapasite artış taleplerinde bulunurken ya da yeni bir projeye başlarken sermayenin iki kez düşünmelerini sağlayacaktır” ifadelerinde bulundu.

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BM, 2022 yılını Balıkçılık ve Su Ürünleri Yılı ilan ettiÖnceki Haber

BM, 2022 yılını Balıkçılık ve Su Ürünler...

Sakarya, çilek üretim alanı ile istihdam yaratıyorSonraki Haber

Sakarya, çilek üretim alanı ile istihdam...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar