Siirt’te afet koordinasyon toplantısı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Siirt’te afet koordinasyon toplantısı
Abone ol
Siirt’in Baykan ilçesinde Afet Eğitim Yılı Planlama ve Koordinasyon toplantısı Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Tunç başkanlığında yapılırken, yol haritası da ortaya konuldu.

SİİRT (İGFA) - 2021 Yılı Türkiye Afet Eğitim Yılı Planlama ve Koordinasyon toplantısı Kaymakamlık toplantı salonunda Siirt'in Baykan ilçesinin  Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Tunç başkanlığında yapıldı. Toplantıda, İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulunun görevleri, ana ve destek çözüm ortağı kurumlar tarafından afet öncesi, esnası ve sonrasında yürütülmesi gereken faaliyetler, ilçemizin afet risk ve tehlikeleri, İlçemizde meydana gelebilecek her türlü olay karşısında uygulamaya konulacak planlar ve afet yönetimini ilgilendiren konular görüşüldü.

Baykan Kaymakamı/Belediye Başkan V.Mehmet Tunç, genel olarak Türkiye'nin, deprem başta olmak üzere afetlerin yaşandığı riskli bir bölgede bulunduğu küresel iklim değişikliklerine ve insanoğlunun coğrafi kural ve kaidelere, yasal tedbirlere ve yasalara aykırı hareket etmelerinden dolayı pek çok afetle karşılaşılabildiği, İçişleri Bakanlığı'nca 2021 yılının Afetlere Hazırlık Yılı ilan edilmesi dolayısıyla bu yılı tüm kamu kurum ve kuruluşları (belediyeler dahil) okullar, hastaneler, özel kuruluşlar olarak her türlü afet konusunda kamu çalışanlarını, vatandaşları ve öğrencileri dolayısıyla 27 bin kişiyi  bilgilendirecekleri bir yıl olmasını planladıklarını söyledi.

Okulların açılmasıyla okullarda 7 bin öğrenciye eğitimleri vereceklerini dile getiren Tunç, "Bizler bu planlamaları kurumsal anlamda Siirt Valiliğimiz İl AFAD Müdürlüğü ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşların da katılımı ile çeşitlendirip insanlarımızın, kamu çalışanlarımızın ve öğrencilerimizin içselleştirmesine vesile olacağız.  Afetin oluşmasını beklemeden her vatandaşımızın afetlere hazırlıklı olma kapasitesini ve niteliğini artıracağız. Bu nedenle, bu konuda yapılabilecek ne varsa her konunun planlayıcısı ve takipçisi olacağız” dedi.

 Baykan Kaymakamı/Belediye Başkan V.Mehmet Tunç ve belediye başkanları, ilçe idare başkanları, ilgili sunum ve brifingleri aldıktan sonra yürütülen çalışmalar hakkında İl AFAD Müdürlüğü temsilcilerinden bilgi aldı.

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sarıçay Barajı’nı Aydın Büyükşehir Belediyesi yapacakÖnceki Haber

Sarıçay Barajı’nı Aydın Büyükşehir Beled...

İYİ Partili Kazım Yücel’den adaylık açıklamasıSonraki Haber

İYİ Partili Kazım Yücel’den adaylık açık...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar