Sakarya ile Gaziantep arasındaki bağ güçlenecek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sakarya ile Gaziantep arasındaki bağ güçlenecek
Abone ol
Gaziantep Valisi Davut Gül ile birlikte bir dizi ziyaretler için Sakarya’ya gelen Türkiye Belediye Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Sakarya ile Gaziantep’in kardeş şehir olduklarını ifade ederek daha çok bir araya gelerek iş birliklerinde bulanacaklarını söyledi.

SAKARYA (İGFA) - Sakarya’ya bir dizi ziyaret için gelen Gaziantep Valisi Davut Gül ile Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Ziyaret programına TÜRASAŞ ziyareti ile başlayan Gaziantep heyeti, Sakarya Valiliği ziyareti sonrası Büyükşehir Belediyesi'ne konuk oldular.

Sakarya’mız çok çeşitli kültürlere ev sahipliği yapan bir şehir olduğunun altını çizen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, "70 ayrı milletten insan şehrimizde huzur içinde yaşamaktadırlar. Bu durum şehrimizde bir kültür mozaiği oluşmasına olanak sağlıyor. Şehrimiz sanayi ve tarım alanlarında önde gelen şehirlerden bir tanesidir. Dünyaya en çok ayva ihracatı yapan şehiriz. Şehrimizde birçok uluslararası ticaret yapan sanayi kuruluşları bulunmaktadır. Yalnız sanayi ve tarım da değil turizm alanında da çok önemli bir yere sahibiz. Birçok doğal güzelliğe sahip olan şehrimizde turizm potansiyelimiz günde güne artmaktadır” diyerek Sakarya’yı tanıttı.

Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Sakarya ile kardeş şehir olduklarını belirterek, "Bundan sonra daha çok bir araya gelecek ve daha çok iş birliklerine imza atacağız. Sakarya’da tarım ve sanayinin yanı sıra ciddi bir turizm altyapısı var. Pandemi sonrası turizm çeşitliliği arttı. Karavan ve doğa turizmi daha çok tercih ediliyor. Bu turizmde Sakarya’da ve Gaziantep’te var. İnşallah turizm altyapımızı güçlendirecek iş birliklerini gerçekleştiririz” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Siirt Üniversitesi Sayıştay Başkanı’nı ağırladıÖnceki Haber

Siirt Üniversitesi Sayıştay Başkanı’nı a...

Kilisli kadın girişimcinin başarı öyküsüSonraki Haber

Kilisli kadın girişimcinin başarı öyküsü

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar