Bursa’da geleceğin mimarlarına tüyolar

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bursa’da geleceğin mimarlarına tüyolar
Abone ol
Bursa Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencileri tarafında kurulan Agora Öğrenci Topluluğu’nun bilgi paylaşımı amacıyla düzenlediği webinar dizisinin konuğu 3D Maket Genel Müdürü Nedim Yılmaz oldu.

Agora Öğrenci Topluluğu ve Mimarlık Bölümü ortaklığında düzenlenen webinara konuk olan ve geleceğin mimarlarıyla buluşan 3D Maket Genel Müdürü Nedim Yılmaz, mimarlık bölümü öğrencilerine maket yapımı hakkında bilgiler verirken, 3D Maket’in Bursa’daki atölyesini öğrencilere tanıtarak sanal ortamda gezdirdi.

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Öğretim Görevlisi Özlem İkizler’in de katıldığı ve Agora Öğrenci Topluluğu başkanı Hülya Bengisu Ayten’in moderatörlüğünde gerçekleşen webinara mimarlık bölümü öğretim görevlileri, Agora Öğrenci Topluluğu’na üye öğrenciler ve çok sayıda mimarlık bölümü öğrencileri katıldı. Düzenlenen webinarda konuşan Nedim Yılmaz tecrübelerini ve maket yapımında dikkat edilmesi gereken noktalar ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Kendisinin de makine mühendisi olduğunu belirten ve maket yapımı ile ilgili çalışmalarına öğrencilik döneminde başladığını ifade eden Nedim Yılmaz, “3D Maket’i mezun olduktan hemen sonra 2010 yılında kurdum. Kuruluşumuzdan bu yana geçen sürede üretimimizi 12 kat arttırdık. 2010’da ilk iki ayda bir maket yaparken, şuanda ayda 6 veya 7 maket yapabiliyoruz. 2020 yılında yurt dışına da ihracat yapmaya başladık” dedi.

 “UZUN SÜRELİ BAŞARININ SIRRI DÜRÜSTLÜKTEN GEÇİYOR”

Öğrencilerden gelen soruları atölyesindeki maket uygulamaları üzerinde cevaplayan Yılmaz, atölye gezisinde malzemelerin kullanımları hakkında da ipuçları verdi. Sürdürülebilir başarının dürüst olmaktan geçtiğini söyleyen Nedim Yılmaz, “Uzun süreli başarı sağlamanın yegâne temeli alınan işin zamanında teslim edilmesidir. Bir diğer önemli nokta ise yaptığınız işi sevmelisiniz. Ancak böyle başarılı olabilirsiniz” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kahramanmaraş Büyükşehir Akademi ilk mezunlarını verdiÖnceki Haber

Kahramanmaraş Büyükşehir Akademi ilk mez...

Denizli’den Kazıkbeli Savaşı ile ilgili anma mesajıSonraki Haber

Denizli’den Kazıkbeli Savaşı ile ilgili...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar