Berkin Elvan için 9 Aralık'ta Çağlayan Adliyesi'ne çağrı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Berkin Elvan için 9 Aralık'ta Çağlayan Adliyesi'ne çağrı
Abone ol
Berkin Elvan'ın ailesi, davanın 18. duruşması için 9 Aralık'ta saat 9.30’da Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na çağrı yaptı.

Gezi Direnişi sırasında İstanbul Okmeydanı'nda polisin attığı gaz fişeği ile katledilen Berkin Elvan'ın davasının 18. duruşması 9 Aralık'ta saat 9.30’da Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda görülecek. Berkin Elvan'ın ailesi bir açıklama yaparak herkesi 9 Aralık'ta Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na çağırdı.

Açıklamada, "Sadece tetiği çekenin değil emri verenlerin de adalet önünde hesap vermesi için uzun bir yolda yürüyoruz. Berkin'imizin çocukluğunu, geleceğini ve hayallerini çalanların bir an önce hesap vermesini istiyoruz" denildi.


1- Berkin için adalet arayışımız 9 Aralık’ta İstanbul Adliyesi’nde yapılacak olan 18. duruşmayla devam edecek. Davanın bu aşamasında bugüne kadar tutuksuz yargılanan sanık polis hakkında esas hakkındaki mütalaanın açıklanması bekleniyor#BerkinİçinAdaletpic.twitter.com/AFGSymNXSp

— Berkin Elvan (@Berkin_Elvan) December 6, 2020

Berkin Elvan'ın ailesi tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Berkin için adalet arayışımız 9 Aralık’ta İstanbul Adliyesi’nde yapılacak olan 18. duruşmayla devam edecek. Davanın bu aşamasında bugüne kadar tutuksuz yargılanan sanık polis hakkında esas hakkındaki mütalaanın açıklanması bekleniyor.

Dava sona yaklaşıyor ancak geçtiğimiz hafta HSK kararıyla mahkeme başkanı Yargıtay’a atandı. Yargılama karar aşamasına gelmişken mahkeme başkanının görevden alınarak gönderilmesinin, yargılamaya bir kere daha açık müdahale olmasından kaygılanıyoruz.

Kararın yargılamayı başından bu yana sürdürmüş, sanığı, tanıkları, avukatlarımızı doğrudan dinlemiş olan hakimler tarafından verilmesi "adil yargılama"nın görünürde dahi sağlanabilmesinin asgari koşuludur.

Sadece tetiği çekenin değil emri verenlerin de adalet önünde hesap vermesi için uzun bir yolda yürüyoruz. Bu yüzden sizleri 9 Aralık saat 9:30’da Çağlayan Adliyesi’nin önüne çağırıyoruz.

Bir çocuğu öldüren katilin hesap vermesi, geride kalan tüm çocukların geleceğinin teminatı olacak. Bunun için #BerkinİçinAdalet talep ediyoruz. Yedi yıldır süren mücadelemizin cevapsız bırakılmamasını, bir an önce adaletin sağlanmasını talep ediyoruz. Berkinimizin çocukluğunu, geleceğini ve hayallerini çalanların bir an önce hesap vermesini istiyoruz."

Bir Çağrımız Var

Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.

Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.

Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.

Şimdiden sonsuz teşekkürler…

Kaynak: CUMHURIYET.COM.TR


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası: Bu tren Çin treni değildi, asıl tren hazır değildiÖnceki Haber

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendika...

Gökçek’ten ‘Şişme Dinocan’ savunması: Heykel değilSonraki Haber

Gökçek’ten ‘Şişme Dinocan’ savunması: He...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar