Bakan Varank 15 Temmuz Gecesini Anlattı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Varank 15 Temmuz Gecesini Anlattı
Abone ol
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank 15 Temmuz gecesi yaşananları ve ağabeyinin şehit olmasını anlattı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank 15 Temmuz gecesi ile ilgili olarak Sabah Gazetesi'ne röportaj verdi. Darbe gecesi yaşananları ve ağabeyi Prof. Dr. İlhan Varank'ın şehit edilişini anlatan Varank, FETÖ'yü tarihin en alçak ve sinsi yapısı olarak tanımladı.

Varank, FETÖ için 'ruhunu, vicdanını, tüm varlığını, en yüksek bedeli kim ödüyorsa ona satmaktan çekinmeyen, görevi icabı takiyeyi, inkarı, gizlenmeyi, yalanı ve iftirayı kendine yöntem edinen bir örgüt.' ifadesini kullandı ve 'Öncelikle şunun çok iyi anlaşılması lazım, FETÖ kendini din adamı olarak göstermeye çalışan bir sapığın inşa ettiği inanç anlayışı etrafında kümelenen, Türkiye'nin varlığına, birlik ve bütünlüğüne kastetmek üzere kiralanmış bir tetikçi yapılanmadır. Görev yerleri Türkiye olduğu için 'dindar' kisvesi altında işlerini görüyor olabilirler ama bu örgüt Latin Amerika'da yapılandığında yılmaz bir 'devrimci', Çin'de örgütlendiğinde azılı bir 'Maocu', Avrupa'daki operasyonlarında ise dört dörtlük bir 'seküler' olarak karşınıza çıkabilir. Yani bunların kendi sapkın inançları dışında herhangi bir kültüre, medeniyete, inanca aidiyet duymaları mümkün değil.' dedi.

'BU TELEFONUN SAHİBİ ÇOK YİĞİT BİR AĞABEYDİ'

Röportajda ağabeyinin şehit edilişiyle ilgili de açıklamalarda bulunan Varank, 'Ağabeyimin telefonunu aradım. Telefonu açan kişi, 'Bu telefonun sahibi çok yiğit bir ağabeydi. Biraz önce vuruldu, götürdüler, telefonu burada kaldı. İstanbul Belediyesinin önündeyiz, asker bizi tarıyor' dedi. Şehadet haberini böyle aldım. Saraçhane’de rahmetli ağabeyimle beraber direnen, vurulduğu anda orada olan gazilerimiz var. Son dakikaya kadar cesurca mücadele ettiğini, etrafına 'Korkmayın' diye seslendiğini söylediler.' ifadelerini kullandı.

'KARŞISINA DİKİLİP MÜCADELE ETTİ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çoğu zaman tek başına verdiği mücadele sayesinde ortaya çıkan bir gerçek olduğunu vurgulayan Varank, 'Bunlar demokrasinin, milli iradenin tam karşısında olmalarına rağmen yeri geldiğinde demokrasiyi, yeri geldiğinde şeffaflığı kendilerine slogan düzeyinde de olsa maske olarak kullanabiliyorlar. Açıkçası bu noktada başarılı da oldular. Devasa himmet ağlarına, mafyavari yapılanmalara, uluslararası kaçakçılıklara, karanlık bağlantılara sahip olmasına rağmen bu örgüt, yıllarca bir sivil toplum hareketi gibi görünmeyi başardı. Ancak hamdolsun Türkiye, Cumhurbaşkanımızın önderliği ve milletimizin feraseti sayesinde bu örgütü ifşa edebildi, daha da önemlisi karşısına dikilip mücadele etti.' dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Oğulcan Çağlayan ligin sonunu bekliyorÖnceki Haber

Oğulcan Çağlayan ligin sonunu bekliyor

Bakan Albayrak'tan Çiftçiye MüjdesiSonraki Haber

Bakan Albayrak'tan Çiftçiye Müjdesi

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar