Altın Portakal Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması filmleri açıklandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Altın Portakal Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması filmleri açıklandı
Abone ol
Bu yıl 3 Ekim’de başlayacak 57'nci Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alacak 12 film belli oldu.

Bu yıl 3 Ekim’de başlayacak 57'nci Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alacak 12 film belli oldu.

Altın Portakal Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması filmleri açıklandı

Bu yıl 57'ncisi düzenlenen Altın Portakal Film Festivali'nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alacak filmler belli oldu. Festival 3 Ekim'de başlayacak.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in başkanlığını yaptığı festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na 47 film ile başvuru yapıldı. Festival danışmanı, akademisyen ve sinema yazarı Ahmet Gürata, Mehmet Açar ve gazetemiz yazarlarından Sevin Okyay'dan oluşan Seçici Kurul'un değerlendirmeleri sonucu belirlenen 12 film, Antalya’da yarışacak.

Altın Portakal'da yarışacak filmler şöyle:

►Çatlak / Fikret Reyhan

►Dersaadet Apartmanı / Tankut Kılınç

►Dirlik Düzenlik / Nesimi Yetik

►Flaşbellek / Derviş Zaim

►Gelincik / Orçun Benli

►Gölgeler İçinde / Erdem Tepegöz

►Hayaletler / Azra Deniz Okyay

►İnsanlar İkiye Ayrılır / Tunç Şahin

►Kar Kırmızı/ Atalay Taşdiken

►Koku / Barış Gördağ, Yasin Çetin

►Kumbara / Ferit Karol

►Ölü Ekmeği / Reis Çelik

ULUSAL YARIŞMA’DA TÜRKİYE VE DÜNYA PRÖMİYERLERİ YILI

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na bu yıl getirilen 'Türkiye’de ilk gösterim' koşulu ile yarışmaya seçilen tüm filmler, Türkiye’de izleyiciyle ilk kez Antalya’da buluşacak. Yarışmadaki 9 film (Çatlak, Dersaadet Apartmanı, Dirlik Düzenlik, Flaşbellek, Gelincik, İnsanlar İkiye Ayrılır, Kar Kırmızı, Koku ve Kumbara) ise aynı zamanda dünya prömiyerlerini Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapacak.

SİNEMAYA 770 BİN TL DESTEK

57'nci Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin sinema sanatına desteği geçen yıl olduğu gibi devam ediyor. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na seçilen filmler, 300 bin TL tutarındaki 'En İyi Film Ödülü’nün yanı sıra her biri 100 bin TL değerindeki 'Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü' ve 'Behlül Dal En İyi İlk Film Ödülü' de dahil olmak üzere 16 kategoride yarışacak. Sinema sektöründeki kadın emeğinin görünürlüğüne dikkat çekmek için geçen yıl ilk kez verilen 50 bin TL değerindeki 'Cahide Sonku Ödülü' de bu yıl yine yarışmadaki filmlerden birinde kamera arkası ya da önü fark etmeksizin çalışmış bir kadın sinemacıya verilmeye devam edecek. İlerleyen günlerde açıklanacak 'Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması' jürisi, toplam 770 bin TL tutarındaki ödüllerin sahiplerini belirleyecek. Geçen yıl olduğu gibi Film Yönetmenleri Derneği jürisi, 'En İyi Yönetmen Ödülü’nü; Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) jürisi de 'SİYAD En İyi Film Ödülü’nün sahibini belirleyecek. Ödüller, 10 Ekim akşamı düzenlenecek Kapanış ve Ödül Töreni’nde sahiplerini bulacak.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türkiye’nin Tarımsal Üretimi İlk 2 Çeyrekte Yüzde 4 BüyüdüÖnceki Haber

Türkiye’nin Tarımsal Üretimi İlk 2 Çeyre...

Alternatif müziğe yeni bir renk: AlacaSonraki Haber

Alternatif müziğe yeni bir renk: Alaca

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar