Zeynep Bastık ve oyuncu Meriç Aral’dan kendi yolunda ilerleyen kadınlara tavsiyeler

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Zeynep Bastık ve oyuncu Meriç Aral’dan kendi yolunda ilerleyen kadınlara tavsiyeler
Abone ol
Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), Elidor &TOG Kendi Yolumuzda Projesi Bursu’ndan faydalanan bursiyer genç kadınlara hayallerine giden yolda farkındalık yaratması amacıyla ‘Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddet / Flört Şiddeti’ konulu bir webinar düzenledi. Webinara Elidor Kendi Yolumuzda projesi rol modellerinden Zeynep Bastık ve Meriç Aral katıldı.

Türkiye’nin bir numaralı şampuan ve saç kremi markası Elidor, Mart ayında hayata geçirdiği Kendi Yolumuzda projesiyle genç kadınlara hayallerine giden yolda eşlik etmeyi sürdürüyor. 

Elidor & Toplum Gönüllüleri Vakfı Kendi Yolumuzda Projesi Bursu’ndan faydalanan bursiyer kadınlara rehberlik etmesi amacıyla, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) organizatörlüğünde ‘Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddet/Flört Şiddeti’ konulu bir webinar düzenlendi. Etkinlikte, genç kadınlara yaşamlarında toplumsal cinsiyet eşitliğineyönelik farkındalık sağlayacak bilgiler paylaşıldı. 

Webinarda, Kendi Yolumuzda projesi rol modellerinden, Elidor marka elçisi, müzisyen Zeynep Bastıkve oyuncu Meriç Aral, kendi yaşam tecrübelerinden hareketle genç kadınlara ilham veren tavsiyelerde bulundu.  

Tüm zorluklara rağmen ‘Kendi Yolumuzda’

Kendi yollarında karşılaştıkları tüm zorluklara rağmen hayallerini gerçekleştiren ve başarılarıyla genç kadınlara rol model olan Zeynep Bastık ve Meriç Aral, bursiyer öğrencilerin merak ettiği sorulara yanıt verdi. Bastık ve Aral, hayatlarında yaşadıkları zorluklar, bu zorluklara karşı nasıl motive oldukları, varoluş sebepleri, ilham aldıkları filmler gibi pek çok başlıkta deneyimlerini paylaştı. 

Zeynep Bastık, hayallerini gerçekleştirmek için İzmir’den İstanbul’a geldiği ilk süreçte pek çok engelle karşılaştığını anlattı. Zaman zaman pes etmeyi düşündüğü anlar olduğunu da ekleyen Bastık, şu anda geldiği nokta için mutluluğunu dile getirdi. Katılımcılara da tüm engellere rağmen hayallerinden vazgeçmemelerini tavsiye etti. 

Hukuk eğitimi okurken başka bir meslek yapmak istediğini keşfeden ve sinema alanına yöneldiğini söyleyen Meriç Aralise, kişinin kendini tanıması ve ne istediğine karar vermesinin önemli olduğunun altını çizdi. Hayalleri gerçekleştirmek için küçük de olsa bir adım atılması gerektiğini söyleyen Aral; istek, azim ve cesaretle birlikte atılan adımların güzel sonuçlanacağını belirtti. 

Kendi Yolumuzda projesiyle ilgili görüşlerini aktaran Unilever Saç Bakım Kategorisi Pazarlama Müdürü Gizem Erbaş, genç kadınların hayallerinin çok değerli olduğunu vurgulayarak onların yaşamlarında olumlu değişiklikler yapmak için Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile iş birliklerini kuvvetlendireceklerini söyledi. 

Gizem Erbaş sözlerine şöyle devam etti: “Tüm genç kadınların hayalleri çok değerli. Hayallerin onlar için ne kadar büyük bir anlam taşıdığının bilincindeyiz. Bu bilinçten hareketle onların yolculuklarına yol arkadaşı olmak istedik. Yaşamlarında olumlu değişimler yaratmak için potansiyelimizi Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), online eğitim platformu Udemy, Uluslararası Kadın Araştırmaları Merkezi (ICRW) ve Migros gibi anlamlı iş birlikleriyle daha da kuvvetlendiriyoruz. Şimdi ise TOG, proje kapsamında oluşturduğumuz Elidor & TOG Kendi Yolumuzda Gençlik Bursu’ndan yararlanan öğrencilerimiz için önemli bir etkinliğe imza attı. Genç kadınlarımızın hayatlarında karşılaştığı zorlukların birçoğunda toplumsal cinsiyet kalıplarının izlerini görmek mümkün. TOG’un hayata geçirdiği etkinlik aracılığıyla genç kadınlarımız hem farkındalık kazanıyor hem de rol modellerinin benzer konularda yaşadıkları zorlukları öğrenerek hayallerine bir adım önde başlıyor. Elidor marka elçimiz Zeynep Bastık, etkinliğe katılım göstererek deneyimlerini paylaşan oyuncu Meriç Aral ve tüm TOG ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.” 

TOG Yönetim Kurulu Başkanı Didem Duru ise genç kadınların eğitiminin önemine dikkat çekerek, “Genç kadınların çok güzel hayalleri var ancak bir yandan da hayatın pek çok alanında çok farklı engellerle karşılaşıyorlar. Bu engelleri tek başlarına aşmaları bazen çok zor olabiliyor ve hayallerinden vazgeçme aşamasına geliyorlar. Elidor iş birliği ile gerçekleştirdiğimiz Kendi Yolumuzda Burs Programı ve Eğitimleri ile biz onlara ‘Vazgeçmeyin!’ diyoruz. Vazgeçmemeleri için de onlara maddi manevi destek sunmaya, benzer süreçlerden geçen başarılı kadınlarla onları bir araya getirmeye, kişisel gelişim eğitimleri ile öz güvenlerine katkıda bulunmaya önem veriyoruz. Özellikle toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda eğitimler düzenleyerek onların geleceğin daha bilinçli yetişkinleri olmalarına katkıda bulunmayı amaç ediniyoruz. Elidor başta olmak üzere bu projede bizimle iş birliği yürüten online eğitim platformu Udemy, Uluslararası Kadın Araştırmaları Merkezi (ICRW) ve Migros’a; bursiyerlerimizle online’da bir araya gelerek onlara kendi deneyimlerini aktaran Kendi Yolumuzda proje elçilerimiz Zeynep Bastık ve Meriç Aral’a Toplum Gönüllüleri Vakfı adına teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.


Hibya Haber Ajansı

Zeynep Bastık ve oyuncu Meriç Aral’dan kendi yolunda ilerleyen kadınlara tavsiyeler

Zeynep Bastık ve oyuncu Meriç Aral’dan kendi yolunda ilerleyen kadınlara tavsiyeler

Zeynep Bastık ve oyuncu Meriç Aral’dan kendi yolunda ilerleyen kadınlara tavsiyeler