YouTube'un iOS Sürümüne Resim İçinde Resim Özelliği Geliyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YouTube'un iOS Sürümüne Resim İçinde Resim Özelliği Geliyor
Abone ol
Google, YouTube'un iOS sürümünde resim içinde resim özelliğini test etmeye başladı. Ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmeyen özellik, kullanıcı deneyimini iyileştirecek.

ABD merkezli teknoloji devi Google, YouTube uygulamasının iOS sürümünde yeni bir özelliği test etmeye başladı. Bu özellik, uygulamanın Android sürümünün yanı sıra iPad sürümünde de uzunca bir süredir bulunan resim içinde resim özelliği. Bu özelliğin kullanıma sunulmasıyla birlikte iPhone sahipleri, bir yandan YouTube'dan video izlerken diğer yandan da farklı uygulamaları kullanmaya devam edebilecekler.

Bu özelliğin test edilmesiyle ilgili olarak bahsetmemiz gereken ilk şey, kullanıcı bildirimlerine göre bu özelliğin etaplar halinde test edilmeye başlamış olması. Bu bağlamda bazı kullanıcılar, özelliği birkaç gündür deneyimlediklerini söylerken bazı kullanıcılarsa sadece birkaç video için bu özelliği kullanabildiklerini ifade ediyor. Ancak gerçek olan şu ki Google mühendisleri, gerekli testleri yaptıktan sonra iOS kullanıcılarının tamamına bu özelliği sunacaklar.

YouTube

9to5Mac tarafından yapılan açıklamalara göre böylesi bir özellik gerçekten de var. Ancak şu an için sadece kısıtlı sayıda iPhone kullanıcısı, bu özelliği deneyimleme imkanına sahip. Ancak bu özelliği kullanabilen iPhone sahibi sayısı her geçen gün biraz daha artacak ve testler tamamladığında, bu özellik tüm kullanıcıların hizmetine sunulacak. Peki YouTube'da test edilemeye başlayan resim içinde resim özelliği kullanıcılara neler sunuyor?

YouTube'un yeni özelliğini kullanarak bir videonun sesini ayarlayabiliyor, durdurabiliyor ve hatta videoyu değiştirebiliyorsunuz. Farklı uygulamalara geçiş yaptığınızda da sizinle birlikte oradan oraya dolaşan uygulama, bu sayede kullanıcı deneyiminizi iyileştirmeyi amaçlıyor. Bu özelliği iPad'de kullanan bir kullanıcı tarafından çekilen bir ekran kaydını aşağıdan izleyebilirsiniz.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Facebook, Apple'ı Hedef Aldığı Bir Açıklama Yaparak Epic Games Cephesine KatıldıÖnceki Haber

Facebook, Apple'ı Hedef Aldığı Bir Açıkl...

Neslişah Alkoçlar: Tek isteğim yanı başında sonsuz olmakSonraki Haber

Neslişah Alkoçlar: Tek isteğim yanı başı...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar