Uzman Psikolog Levent Yağmuroğlu Köşe Yazıları İle Artık Haber Sitemizde

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Uzman Psikolog Levent Yağmuroğlu Köşe Yazıları İle Artık Haber Sitemizde
Abone ol
Uzman Psikolog Levent Yağmuroğlu kaleme aldığı köşe yazılarıyla ilkduy.com haber sitemizde sizlerle buluşuyor
Vetav

Levent Yağmuroğlu Kimdir?

Uzman Psikolog Levent Yağmuroğlu 1988 yılında Niğde’de doğmuştur.

Küçük yaşlardan itibaren var olan  sorgulama, merak ve öğrenme isteği bitirdiği Cumhuriyet Lisesi’nden itibaren onu Girne Amerikan Üniversitesi’ne psikoloji bölümüne götürmüştür.

Öyle ki; ortaöğretimini tamamladıktan sonra gittiği Nevşehir’deki 1 yıllık Turizm ve Otelcilik lisesi macerasının, o yaşlarda aldığı keskin kararla son bulması, o günkü verdiği kararın da, bugünkü meslek hayatında bir dönüm noktası olduğunu vurguluyor kendisi.

Lise ve Üniversitede okuduğu İngilizce hazırlık programı ve bölümünü İngilizce olarak bitirmesi, ona ikinci bir dil olarak fazlasıyla yeterlilik kazandırmıştır.

2013 yılında lisansını bitirmesinin ardından, hız kesmeden başladığı ‘’Counselling’’ yüksek lisansını da 2016 yılında başarıyla tamamlamıştır.

Eğitim hayatı boyunca staj ve gönüllü olarak katıldığı etkinlik ve iş sahalarında 2016 yılından sonra Uzm.Psikolog ünvanıyla devam etmektedir.

2016 yılında Kıbrıs’ta bir çocuk gelişim merkezinde başladığı mesleğine 2019 yılında Türkiye’ye dönerek  Özel bir hastanede  devam etmiştir.

2021 yılında çalıştığı hastanenin yetersiz şartlarından dolayı istifa etmiş, Antalya’ya taşınarak mesleğini Antalya’da icra etmeye başlamıştır.

Kognitif davranış terapi ekolünü benimsediğini ve genellikle danışanlarına uyguladığını dile getiriyor.

Bunun yanı sıra almış olduğu EMDR eğitimi ile de travmalarda yardımcı oluyor. Aynı zamanda MMPI,Wisc-R ve çokça aldığı çocuk testleri eğitimi mevcut.

Akademik hayatı ve sonrasında fazlaca katıldığı eğitimler ve seminerlerden aldığı yaklaşık 20’yi aşkın uygulayıcı sertifikası, katılımcı ve teşekkür belgeleri vardır.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tekfen Filarmoni, Konser Gelirlerini Ukrayna’daki Çocuklara GönderiyorÖnceki Haber

Tekfen Filarmoni, Konser Gelirlerini Ukr...

TEV UK, Açılış Lansmanını GerçekleştirdiSonraki Haber

TEV UK, Açılış Lansmanını Gerçekleştirdi

Düet Academy

Facebook Yorum

Yorum Yazın

İQ Emlak