Stokçular şimdi yandı! AK Parti'den 5 grup başkan vekili sahaya iniyor, yeni yaptırımlar yolda

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Stokçular şimdi yandı! AK Parti'den 5 grup başkan vekili sahaya iniyor, yeni yaptırımlar yolda
Abone ol
Ayçiçek yağı ve şekerin ardından bir çok gıda ürününde stokçuluk yapıldığı gözlenirken, artan fiyatlar hem tüketiciyi hem de üreticiyi mağdur etmeye devam ediyor. Fırsatçılığa karşı yeni tedbirlerin alınması gündeme gelirken, AK Parti'deki 5 grup başkan vekilinin saha
İQ Emlak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti grup başkan vekilleri, milletvekilleri ile son dönemde sık sık istişare toplantıları yapıyor. Edinilen bilgilere göre, AK Parti'deki beş grup başkan vekili, sorumlu oldukları milletvekilleri her hafta bir araya gelmeye başladı.

STOKÇULUK VE FAHİŞ FİYAT ARTIŞLARI MASADA

Son yapılan toplantıda ana gündem maddesi stokçuluk ve fahiş fiyat artışları oldu. Milletvekilleri seçim bölgelerinde yaptıkları çalışmalarda en fazla hayat pahalılığı problemi ile karşılaştıklarını, özellikle de bazı ürünlerin bulunmadığına yönelik şikayet aldıklarını söyledi.

TALEPLER HÜKÜMETE İLETİLECEK

Ayçiçeği yağı, şeker, un konusunda önümüzdeki dönemde yaşanacak problemlere dikkat çekildi. Depolarda mal bulunmasına rağmen fırsatçılar sebebiyle üreticiye ulaşmadığı, bu durumun fahiş fiyat artışlarına yol açtığını vurgulayan milletvekilleri, özellikle fırıncı ve gıda sanayicisinin 'ham madde bulamıyoruz' şeklinde şikâyetler aldıklarını kaydetti. Milletvekilleri tarafından stokçular, fırsatçılar ve fahiş fiyat artışlarına karşı yeni tedbirlerin alınması talep edilirken, bu taleplerin parti yönetimi tarafından hükûmete iletileceği belirtildi.

KANUNİ DÜZENLEME DE YOLDA

Türkiye gazetesinin haberine göre vekiller önümüzdeki günlerde stokçularla ilgili yeni kararlar alınabileceğini dile getirdi. Ayrıca TCK'daki 'stokçuluk' ve 'fiyatları etkileme' suçlarının cezasını artırarak, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası verilmesi yönünde kanuni düzenleme yapılacağı bilgisi verildi.

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Avukatlardan 'çanta' protestosuÖnceki Haber

Avukatlardan 'çanta' protestosu

Her detayı ayrı bomba! Hamile olan sosyetik güzel evlendi, gelinliğine yorum yağdıSonraki Haber

Her detayı ayrı bomba! Hamile olan sosye...

Q Bar Cafe

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Efsina Tuzları