SMA'dan ölen çocuklarının fotoğraflarıyla para toplandığını fark eden baba suç duyurusunda bulu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SMA'dan ölen çocuklarının fotoğraflarıyla para toplandığını fark eden baba suç duyurusunda bulu
Abone ol
Antalya'nın Alanya ilçesinde biri 2014, diğeri ise 2016'da SMA hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden çocuklarının ismi kullanarak para toplandığını fark eden Hikmet Bolat, savcılığa suç duyusunda bulundu.

Hikmet Bolat

Bolat, adliye çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, kızı Nihal Mina'nın 6 yıl önce SMA hastalığı nedeniyle 1,5 yaşında yaşamını yitirdiğini, oğlu Ahmet'i ise 2 yıl sonra yine aynı hastalıktan aynı yaşta kaybettiklerini söyledi.

Bu süreci zorlu geçirdiklerini anlatan Bolat, "Birkaç gün önce çocuklarımın fotoğrafları kullanılarak, sosyal medya hesapları açıldığı ve bu hesaplar üzerinden insanların duygularının kullanıldığını öğrendim." dedi.

Yardım amacıyla açıldığı söylenen banka hesap numaralarının bu sayfalardan paylaşıldığını belirten Bolat, bu şekilde nitelikli dolandırıcılık yapıldığını iddia etti.

Sahte profil paylaşımlarını kaldırmış olsa da Instagram'da aynı isimle aktif görünüyor

Çocukları hayattaymış gibi isimlerini kullanarak para topladıklarını düşündüğü kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduğunu anlatan Bolat, emniyet güçlerinin de gerekli incelemeleri yaptığını ifade etti.

Açılan banka hesaplarından yardım amacıyla para toplanıp toplanmadığının veya ne kadar toplandığının incelemeler sonucunda ortaya çıkacağını kaydeden Bolat, "Çok ciddi rakamlar toplanmış olma ihtimali var. Ölmüş çocuklarım üzerinden yapılmış olan böyle bir davranış vicdansızlıktan öte. Acılarımız tekrar tazelendi. Toprak altında yatan çocuklarımızın kemikleri sızlıyordur. Bu insanlar kendilerini nasıl bu duruma sokabiliyor. 3-5 kuruş para için insanların resmen duygularını sömürüyorlar. Hiç kimse bunlara itibar etmesin." diye konuştu.

Kaynak: CUMHURIYET.COM.TR


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İnsan hayal ettikçe!.. Y. Bekir Yurdakul'un yazısı...Önceki Haber

İnsan hayal ettikçe!.. Y. Bekir Yurdakul...

Dünya Madenciler Günü: 'Yerin altından çıkan en önemli cevher, sağ salim çıkan madencidir'Sonraki Haber

Dünya Madenciler Günü: 'Yerin altından ç...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar