Siirtli çocukların yüzü "Hediye Karavanı" ile güldü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Siirtli çocukların yüzü "Hediye Karavanı" ile güldü
Abone ol
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu işbirliğinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki çocuklar için hazırlanan "Hediye Karavanı" Siirt’e geldi.


Yeni tip Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle sokakta oyun oynayamayan çocukların evde keyifli vakit geçirebilmeleri için hazırlanan, içinde kutu oyunları ve oyuncakların bulunduğu "Hediye Karavanı" için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bahçesinde program düzenlendi.
Siirt Valisi ve Belediye Başkanvekili Osman Hacıbektaşoğlu, etkinliğe katkıda bulunanlara teşekkür etti.
Güzel bir organizasyona tanık olduklarını dile getiren Hacıbektaşoğlu, "2020 bütün dünya için Türkiye ve Siirt için çok zor bir yıl oldu. Siirt salgını hafif atlatan iller arasında yer aldı. İnşallah 2021 yılı COVID-19 salgınını hayatımızdan söküp atacağımız bir yıl olacak" dedi.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Gökhan Marakçı da kurum olarak koruma altında bulunan çocuklara yönelik önemli çalışmalar yapıldığını dile getirerek,"Çocuklar bizi geleceğimiz her şeyimiz. Kurum olarak bu çocuklarımıza yönelik büyük gayret ve çabalarımız var. Koruma altındaki çocuklarımız gerekse de aile yanında ekonomik destek verdiğimiz çocuklara yönelik anlamlı bir program düzenledi" ifadelerini kullandı.
Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Cumhur Melikoğlu da "Hediye Karavanı"nın 11. il olarak Siirt'e gelmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken, "Bu kervan sayesinde çocuklarımıza ulaşıp yarınımızın aydınlık geleceği olan çocuklarımızı sosyalleşmelerine katkı sunmayı amaçladık. İki yıl önce çocuk oyunları ligleri düzenleyerek Siirt'te de faaliyete bulunmuştuk ama oyun olayı COVID-19 nedeniyle hediye karavanasına çevirdik. İnşallah pandemi bitiminde tekrar oyun karavanıyla yola çıkarak geleneksel oyunlarımıza çocukları buluşturmayı hedefliyoruz."
Etkinlik çocuklara çeşitli hediyelerin verilmesiyle son buldu.
Karavan, Siirt'ten sonra Batman, Mardin ve Diyarbakır'da da ihtiyaç sahibi çocuklara kutu oyunlar ile oyuncak dağıtacak.
 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kayseri’de çok yönlü kütüphaneÖnceki Haber

Kayseri’de çok yönlü kütüphane

Erzincan’da sokak hayvanları noktalardan besleniyorSonraki Haber

Erzincan’da sokak hayvanları noktalardan...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar