Piyasalar Son İşlem Gününü Düşüşle Tamamladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Piyasalar Son İşlem Gününü Düşüşle Tamamladı
Abone ol
BIST 30 Endeksi son işlem gününde %1.97 düşüş ile 2,237 seviyesinden günü tamamladı.
Efsina Tuzları

ENDEKS NASIL PERFORMANS GÖSTERDİ? BIST 30 Endeksi son işlem gününde %1.97 düşüş ile 2,237 seviyesinden günü tamamladı. Gün içi en düşük 2,237 seviyesini gören BIST 30 Endeksi, en yüksek 2,282 seviyesini gördü.

HİSSELER ENDEKSİ NASIL ETKİLEDİ? Son işlem gününde endeks genelinde azalışların çoğunlukta olduğunu izledik. ASELS (1.32 puan) ve DOHOL (1.29 puan) endekse en çok pozitif katkı sağlayan şirketler konumunda bulunurken, EREGL (-13.17 puan) ve TCELL (-7.5 puan) endekse negatif katkı sağlayan şirketler oldu.

YABANCI AKTİVİTESİ NASIL? BIST 30 hisselerinde yabancı payı azalışlarının çoğunlukta olduğunu görüyoruz. Toplam 30 hissenin 20 tanesinde yabancı payı azalışı görüldü. Yabancı payı günlük bazda en fazla artan hisseler %3.97 ile ASELS ve %2.59 ile KRDMD olurken, en fazla azalan hisselerin ise %6.91 ile THYAO ve %4.35 ile PGSUS olduğu göze çarpıyor.

HACİM NE YÖNDE İLERLİYOR? BIST 30 Endeksinde işlem hacminin son bir aylık ortalamasının altında olduğunu görüyoruz. BIST 30 Endeksinde 10 hissenin işlem hacmi son 1 aylık ortalamasının üzerine yükselirken, geriye kalan 20 hissenin işlem hacmi son 1 aylık ortalamasına kıyasla ortalama %33 azaldı. Diğer yandan hacmi artış gösteren hisselerin son işlem günündeki ortalama performansı %0.48 seviyesindeyken, hacmi azalış gösteren hisselerin son işlem günündeki ortalama performansı %-1.92 seviyesinde gerçekleşti.

HİSSELERİN MOMENTUM TRENDİ NASIL? RSI göstergesini incelediğimizde BIST 30 Endeksi hisselerinin 15 tanesinin yukarı yönlü trend bölgesi olan 50 ile 70 seviyesi aralığında yer aldığını görüyoruz. Hisseler özelinde ise EREGL ve KRDMD hisselerinin en yüksek RSI göstergesine sahip olduğunu görüyoruz.

DÜNDEN BUGÜNE ÖNE ÇIKANLAR Akıllı grafikleri incelediğimizde negatif tarafta PGSUS, SISE ve TKFEN ön plana çıkıyor.

Kaynak Halk Yatırım
Hibya Haber Ajansı


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yapay Zeka Kopyayı EngelliyorÖnceki Haber

Yapay Zeka Kopyayı Engelliyor

Emtia Ve Para PiyasasıSonraki Haber

Emtia Ve Para Piyasası

Düet Academy

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Vetav