MHP’li Taşdoğan’dan ’su tasarrufu’ çağrısı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MHP’li Taşdoğan’dan ’su tasarrufu’ çağrısı
Abone ol
Türkiye genelinde ve Gaziantep’te devam eden yağışların barajları doldurmaya başladığını ve çiftçiyi de bir nebze olsa rahatlattığına dikkati çeken MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, suyun tasarruflu kullanımı konusunda da uyarılarda bulundu.

GAZİANTEP (İGFA) - Son aylarda yaşanan kuraklık nedeniyle su seviyesinin azaldığı barajlarda seviyenin yeniden yükselmeye başladığını ifade eden MHP Gaziantep Milletvekili Ali Taşdoğan, sağanak yağmur ve kar yağışıyla birlikte Gaziantep’teki barajlarda su seviyesinin yükseldiğini söyledi. Yeterli yağış olmamasından dolayı kuraklık çanlarının çalmaya başladığını aktaran Milletvekili Taşdoğan, son günlerde etkili olan yağışların çiftçinin yüzünü güldürdüğünü paylaştı.
Barajlardaki su seviyesinin gün geçtikçe yükseldiğini dile getiren Taşdoğan, "Gaziantep’te bulunan Hancağız, Kayacık ve Ardıl barajlarımızın doluluk oranı 2021 yılının Şubat ayına girdiğimiz bugünlerde son yağışlar ile 141 milyon metreküpe ulaştı. Küresel ısınma ve kuraklığı göz önüne aldığımızda bu seviyenin giderek artması bir nebzede olsa sevindiricidir. Gaziantep’te bulunan Hancağız Barajı yüzde 62, Kayacık Barajı yüzde 66 ve Ardıl Barajı ise yüzde 87 doluluk oranına an itibarıyla ulaşmış bulunmaktadır. Genel olarak Gaziantep’teki barajlarımızın doluluk oranı yüzde 65’e ulaşmıştır” diye konuştu.
Öte yandan Dünya Sulak Alanlar Günü’nü de hatırlatarak tasarruf konusuna değinen Milletvekili Taşdoğan, tarım politikalarının gelişimi için suyun ve su kullanımının öneminin önemli bir yer tuttuğunu ifade ederek, başta Gaziantep olmak üzere ülkemizde tarımsal arazilerin arazi toplulaştırma-sınıflandırma projelerinin hızlandırılması, toprak ve su kaynaklarının daha etkin ve verimli kullanılmasını sağlayacağını söyledi. Taşdoğan, vatandaşlarımızın da bu kapsamda suyu daha tasarruflu ve verimli kullanmaya davet etti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Aydın’da uyuşturucu ile mücadelede 98 kişiye işlem yapıldıÖnceki Haber

Aydın’da uyuşturucu ile mücadelede 98 ki...

Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 90. yıldönümü hazırlığıSonraki Haber

Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 90. yıld...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar