Malatya Yeşilyurt’ta evleri yıkılanlar Yakınca’ya yerleştirilecek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Malatya Yeşilyurt’ta evleri yıkılanlar Yakınca’ya yerleştirilecek
Abone ol
Elazığ-Sivrice’de meydana gelen depremde Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde evleri yıkılan 4-K Sitesi, Ada ve Cenk Apartmanlarında oturan 250 depremzede Yakınca bölgesinde yapılacak toplu konutlara yerleştirilecek.

MALATYA (İGFA) - Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde evleri yıkılan 250 depremzedeler için yapılacak konutlar ve kentsel dönüşüm projeleri hakkında görsel sunum yapıldı. Yeşilyurt Belediyesi Gedik Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleşen toplantıya AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Öznur Çalık ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Onhan, AFAD İl Müdürü Mustafa Türker, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Yeşilyurt Belediyesi Kentsel Dönüşüm, İmar İşleri ve Emlak İstimlak Müdürleri, TOKİ’den Uzman Kontrol Mühendisi Emrah Acar katıldı.

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen Elazığ-Malatya depreminde zarar gören Ada ve Cenk Apartmanlarının yanı sıra 4-K Sitesinin sakinleriyle istişare toplantısında konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yaraları sarmak için dört koldan çalıştıklarını ifade etti.   TOKİ’nin yatırımları başta olmak üzere kendi yatırımlarımızın süreçlerini yakından takip ettiklerini anlatan Başkan Çınar, sürecin hızlanması noktasında gereken gayreti gösterdiklerini söyledi. Başkan Çınar, çalışmalara sınırsız destek veren AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Öznur Çalık’a da teşekkür etti.  

Deprem Etkinlik Alanı olarak ilan edilen Yeşilyurt’ta depremden etkilenen vatandaşların için güçlü adımlar attıklarını belirten AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Öznur Çalık ise, "Dört ilçemizle ilgili hem depremden zarar gören vatandaşlarımızın yaralarının sarılması hem de ağır hasarlı evlerin yıkılıp yerine yenilerinin yapılması adına Çevre Şehircilik Bakanlığımız, TOKİ ve AFAD’ın belirlemiş olduğu çalışmalarla evlerimizi teslim etmeye başladık. Depremden etkilenen beşinci ilçemiz olan Yeşilyurt’ta ise Ada ve Cenk Apartmanlarının yanı sıra 4-K Sitemizin beş apartmanı da hasar gördü. Burayla ilgili ilk andan itibaren çalışmalar yaptık ve özellikle dört ilçemizin deprem sonrası etkinlik alanı ilan edilmesinden sonra çalışmaları daha da hızlandı.  4-K Sitesi başta olmak üzere yerinde konut üretilmesini arzu ettik.Çünkü burada yaşayan vatandaşlarımızın talepleri konutların yerinde yapılması yönündeydi" diye konuştu. Çalık, zemin artı 5 kattan oluşacak konutların depremzedelere hayırlı olmasını diledi.

Bu arada depremzedelerin Yakınca’da alacakları konutların yanı sıra evlerinin yıkıldığı yerdeki arsa paylarının da kendilerine ait olacağı ve kentsel dönüşüm kapsamında değerlendirebilecekleri kaydedildi.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Malatya’nın ticari sektörü finansa daha kolay ulaşabilecekÖnceki Haber

Malatya’nın ticari sektörü finansa daha...

Bursa’dan salgına yönelik tedbir çağrısı!Sonraki Haber

Bursa’dan salgına yönelik tedbir çağrısı...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar