''Lefkoşa'da Sahne'' Sanat Etkinliklerine Hız Kesmeden Devam Ediyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
''Lefkoşa'da Sahne'' Sanat Etkinliklerine Hız Kesmeden Devam Ediyor
Abone ol
''Lefkoşa'da Sahne'', Kıbrıs'ın En Sembolik Sanat Mekanlarından Eski Mısırlızade Sineması'nda faaliyet gösteriyor. 
Vetav

Özel Haber: Çağlar TUNCER

Rauf Denktaş Eğitim ve Araştırma Vakfı (RADEV) desteğinde ve himayesinde kurulan “Lefkoşa’da Sahne”  sanatsal etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor.

Lefkoşa’da Sahne bünyesinde ve Yönetmen Osman Ateş önderliğinde kurulan “Çekirdek Kadro Tiyatro Kumpanyası”, sergiledikleri ilk oyunla birlikte seyircinin büyük ilgisiyle karşılaştı.

Geçmişte senaryo dalında Oscar Ödüllerine aday gösterilen İsrailli Ünlü Yazar Ephraim Kishon’un yazdığı, Hale Kuntay’ın Türkçe’ye çevirdiği “Bir Tarla Kuşuydu Juliet” adlı eserden uyarlanan “Romeo ve Juliet-Bir Evlilik Zehirlenmesi” adlı oyunun yönetmenliğini Osman Ateş, yardımcı yönetmenliğini ise Nehir Demirel yapıyor.

Özgün müziğini Süleyman Akosman’ın, koreografisini ise Liliya Biroğul’un yaptığı oyunda Birce Birsel Çağlar, Aysel Açelya Bükülmez, Alina Moraru, Kurtuluş Altaylı, Fuat Zorali, Ekin Karaböcek ve Osman Ateş rol alıyor.

Tek perdelik oyunun suaresi Cumartesi geceleri saat 20.00’de sahne alırken, Pazar günleri 16.00’da da Pazar Matinesi gerçekleştiriliyor.

‘Nitelikli bir sahne’ felsefesiyle, dünyalı gibi düşünüp, ülke sanatına katkı koyma amacıyla kurulan Lefkoşa’da Sahne, Lefkoşa’nın en sembolik sanat mekanlarından olan Eski Mısırlızade Sineması binasında faaliyet gösteriyor.

481 koltuk kapasitesi bulunan son teknolojik imkanlardan faydalanarak kurulan ses ve ışık sistemlerinin yanı sıra, merkezi ısıtma sistemiyle her türlü konforun sağlandığı Lefkoşa'da Sahne, siz sanatseverler için herşeyi düşünerek tasarlanmış.Romeo ve Juliet-Bir Evlilik Zehirlenmesi” adlı tek perdelik oyunla geçtiğimiz Şubat ayında  açılan Lefkoşa’da Sahne'de yıl boyunca tiyatro oyunlarının yanı sıra, konserler ve çeşitli sanatsal etkinlikler de düzenlenecek.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Balotelliden suratına MB 459 dövmesiÖnceki Haber

Balotelliden suratına MB 459 dövmesi

İstanbul'da ucuz halı izdihama neden olduSonraki Haber

İstanbul'da ucuz halı izdihama neden old...

Q Bar Cafe

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Vetav