Kemer Belediyesi Ata Tohumları Ekmeye Başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kemer Belediyesi Ata Tohumları Ekmeye Başladı
Abone ol
Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ata tohumlarının ekimine başladı. Kemer Belediyesine ait seralarda daha önce yerli tohum üretmeye başlayan Kemer Belediyesi, bu yılki ata tohumlarının ekimine başladı. Üretilen tohumlar fide haline gelince ilçe geneli ve mahallelerde muhtarların desteği ile halka ulaştırılacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, dışa bağımlılığı azaltmak ve tasarruf sağlamak amacıyla daha önce ata tohumu üretmeye başladıklarını söyledi. Belediye olarak Kemer’de tarımın geliştirilmesi ve çiftçilerin milli tohuma yöneliminin artırılması amacıyla ata tohumu üretmeye devam ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Topaloğlu, ”Tohumlarımızı şu anda personelimiz ekmeye başladı. Kendi seralarımızda üretime başladığımız tohumlar fideye dönüşünce muhtarlarımızın da desteğiyle halkımıza ulaştıracağız. Yüksek verimli ürünlerin elde edilmesi ve ürün çeşitliliğinin sağlanmasını amaçlıyoruz. Fidelerimizi çiftçilerimize ücretsiz ulaştıracağız.” diye konuştu.Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı
İQ Emlak
Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ata tohumlarının ekimine başladı.
Kemer Belediyesine ait seralarda daha önce yerli tohum üretmeye başlayan Kemer Belediyesi, bu yılki ata tohumlarının ekimine başladı.
Üretilen tohumlar fide haline gelince ilçe geneli ve mahallelerde muhtarların desteği ile halka ulaştırılacak.
Konuyla ilgili açıklama yapan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, dışa bağımlılığı azaltmak ve tasarruf sağlamak amacıyla daha önce ata tohumu üretmeye başladıklarını söyledi.
Belediye olarak Kemer’de tarımın geliştirilmesi ve çiftçilerin milli tohuma yöneliminin artırılması amacıyla ata tohumu üretmeye devam ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Topaloğlu, ”Tohumlarımızı şu anda personelimiz ekmeye başladı. Kendi seralarımızda üretime başladığımız tohumlar fideye dönüşünce muhtarlarımızın da desteğiyle halkımıza ulaştıracağız. Yüksek verimli ürünlerin elde edilmesi ve ürün çeşitliliğinin sağlanmasını amaçlıyoruz. Fidelerimizi çiftçilerimize ücretsiz ulaştıracağız.” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İnegöl Belediyesi Kurum İçi Unvan Değişikliği Sınavı YapıldıÖnceki Haber

İnegöl Belediyesi Kurum İçi Unvan Değişi...

Müşteri Memnuniyeti Konfor’a Gold Ödül GetirdiSonraki Haber

Müşteri Memnuniyeti Konfor’a Gold Ödül G...

Düet Academy

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Efsina Tuzları