Kayseri’nin DEVA Hanımı’na KİGADER’den ziyaret

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kayseri’nin DEVA Hanımı’na KİGADER’den ziyaret
Abone ol
Kayseri İnternet Gazetecileri Derneği (KİGADER) yönetimi, Demokrasi ve Atılım Partisi(DEVA) Kayseri İl Başkanı Begüm Başmısırlı’yı ziyaret etti.

KAYSERİ (İGFA) - Aynı zamanda Kayseri'nin önde gelen tekstilcilerden Begüm Başmısırlı'yı işyerinde ziyaret eden Kayseri’deki İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Duygu Uludaşdemir ve yönetim kurulu üyeleri Yunus Gülsever ile Öner Çalış, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Kadın girişimcili kimliğiyle de Kayseri'de fark yarattığının altını çizen Başmısırlı, "Bu şehirde ilk kez bir siyasi partinin kurucu kadın il başkanıyım.  Genel Başkanımız Ali Babacan'ı Ankara'daki ticari hayatından beri tanıyorum. Ben de tekstil sektöründe faaliyet gösteriyorum. Daha önce hiçbir siyasi partiye üye olmadım. İsmim genel merkeze gitmiş. Beni aradılar. Kayseri de bir toplantı yaptık. 40 gün sonra Ankara'ya davet edilip il başkanlığı görevi takdim edildi. Çok şaşırdım. Daha önce siyaset teklifi geldi ama kabul etmemiştim " açıklamasında bulundu.

Esnafların kendisini 'DEVA Hanım' diye çağırdığını belirten İl Başkanı Begüm Başmısırlı, "Partimize 5 bin başvuru var. Liyakata önem veriyoruz. Şehre hizmet verecek kişilerle yola devam etmek istiyoruz. Sahadayız. Anket yaptırmadık ama Genel Başkanımıza ve bize algı yapılıyor, diğer siyasi partiler bizi düşük gösterebilir. Projelerimiz var ama kopyalanıp çalındığı için şimdilik açıklamıyoruz. Hükümetin yerinde olsak seçim kararı almayız. Algıları da siyasette değiştireceğiz" açıklamasında bulundu.

DEVA Partisi İl Başkanı Begüm Başmısırlı, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, 4 katı bulunan il başkanlığı binasının bir bölümündde engelsizler atölyesi kuracaklarını, bu çalışmanın da siyasi parti binaları içinde ilk olacağını söyledi. Gençler için birçok faaliyet yürütmek istediklerini vurgulayan Başmısırlı, kadınların ticari, ekonomik ve sosyal alanda Kayseri'de daha çok ön plana çıkmaları için projeler hazırlıkladıklarını kaydetti.

ÇALIŞMALARIMIZA HIZ VERDİK

Kayseri İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Duygu Uludaşdemir de ziyarette dernek faaliyetleri ve projeleri hakkında Başmısırlı'ya bilgi verdi. İki kadın başkan olarak kendilerinin birbirlerini daha iyi anlayabileceklerini ifade eden Uludaşdemir, medyaya kadın gözü ile bakmanın önemine dikkat çekti.

İnternet Yasası'nın kısa bir zamanda yürürlüğe gireceğine dair inancını paylaşan Başkan Uludaşdemir, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de yazılı medyanın misyonunu tamamlamaya yakın olduğunu açıkladı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TDP Lideri Sarıgül Mardin’de... ”Öfke dili yerine sevgi dilini kullanacağız”Önceki Haber

TDP Lideri Sarıgül Mardin’de... ”Öfke di...

MHP’li Fendoğlu’ndan inşaat mühendislerine istihdam çağrısıSonraki Haber

MHP’li Fendoğlu’ndan inşaat mühendisleri...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar