Kayseri Kocasinan’da 1 yılda 533 işyeri açıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kayseri Kocasinan’da 1 yılda 533 işyeri açıldı
Abone ol
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 2020 yılında 533 iş yeri açma ruhsatı verildiğini ve ilgili mevzuatlar kapsamında 32 bine yakın iş yerine denetim gerçekleştirildiğini söyledi. 6 yılda ise 3 bin 352 iş yeri açıldığını belirten Başkan Çolakbayrakdar, yapılan hizmetlerle Kocasinan’ın her geçen gün daha da büyüyüp ve geliştiğini vurguladı.

Yaptıkları yatırımlarla sadece Kocasinan'ın değil, Türkiye'nin de güçlenip, büyüyüp ve geliştiğine dikkat çeken Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, hizmetlerle Kocasinan’ın değerine değer kattıklarını ifade etti. Kocasinan’ı değiştiren ve daha da güzelleştiren vizyon projelere imza atıklarına dikkat çeken Çolakbayrakdar, “Kayseri’nin sanayi ve ticaret alanları yoğun bir şekilde Kocasinan bölgesinde bulunuyor. Hem esnaf, hem de sanayi siteleri ilçemizde yer alıyor. Ticaretin kalbi adeta Kocasinan’da atıyor. Bu doğrultuda bizler biliyoruz ki; yerelde Kocasinan’ı geliştirerek, Kayseri’yi büyütüyoruz. Kayseri’nin gelişmesi ve büyümesi de büyük ve güçlü Türkiye’nin gelişmesi demektir. Bu çerçevede gelecek nesillere ‘Daha Güçlü ve Daha Büyük Türkiye’ bırakmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz" dedi.

İlçelerinde açılan her iş yerinin kendileri çok önemli ve değerli olduğuna işaret eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, "Açılan her iş yeri; yeni istihdam demektir. Ayrıca büyümenin, gelişmenin de bir ifadesidir. Ruhsat ve Denetim Müdürlüğümüz,  geçen yıl yönetmenlikler kapsamında 533 iş yeri açma ruhsatı verdi. 6 yılda ise ilçemizde 3 bin 352 iş yeri açıldı. 2020 yılında Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, ilgili mevzuatlar kapsamında bin 604 işyerini, Zabıta Müdürlüğü ise pazar yerleri de dahil 30 bin 371 iş yeri olmak üzere toplam 31 bin 975 iş yerinde denetim gerçekleştirdi. Bu vesileyle şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlayacak olan yeni işyerlerin hayırlı olmasını diler, bol ve bereketli kazançlar temenni ederim” ifadelerini kullandı.

Esnaf dostu belediye kimliğini artırarak sürdürdüklerini ve ilçede yeni açılan iş yerlerine ‘Hayırlı olsun’ çiçeği hediye ettiklerinin altını çizen Başkan Çolakbayrakdar, sözlerini “Kocasinan ilçemize yapılabilecek her ne varsa en iyisini yapabilmenin çabası içerisindeyiz” diyerek noktaladı.

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Muğla’da Korona vaka sayıları düştüÖnceki Haber

Muğla’da Korona vaka sayıları düştü

Elektrik dağıtım bedeline yüzde 16 zamSonraki Haber

Elektrik dağıtım bedeline yüzde 16 zam

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar