Kadın Cinayetlerinin Önüne Geçilecek Adımlar Atılmalı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kadın Cinayetlerinin Önüne Geçilecek Adımlar Atılmalı
Abone ol
Gelecek Partisi Mersin Siyasi İşler Başkanı Hakan Alaca, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.
İQ Emlak

Gelecek Partisi Mersin Siyasi İşler Başkanı Hakan Alaca, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Gelecek Partisi Mersin Siyasi İşler Başkanı Hakan Alaca, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile yayınladığı mesajında, kadınlarımızın çektiği acıları sadece bir günde dile getirmek doğru değil. Her geçen gün artan kadın cinayetlerine karşı daha önemli adımlar atılmalı ve artık bu cinayetlerin önüne geçilmelidir. Ve böyle günlerde de yaşanan cinayetleri konuşmak yerine, kutlamalar yapmalıyız dedi.

KADIN CİNAYETLERİNİN ÖNÜNE GEÇİLMELİ

Başkan Alaca, 2022’nin ilk iki ayında ise 98 kadın öldürüldü. Erkekler, şubat ayında 23 kadını öldürdü. 21 kadın ise şüpheli şekilde ölü bulundu. Öldürülen kadınlardan 10’u ateşli silahlarla katledildi. Hal böyleyken 8 Mmart Dünya Kadınlar gününü kutlamak ne kadar doğru bilmiyorum. Kadınlarımız öldürülüyor. Bu rakamlar her geçen gün artıyor. Bir çok kadınımız göz göre göre öldürülürken yasaların yetersizliği yüzünden cinayet işlemekten korkmayan bir toplum ortaya çıkmıştır. Allah ın bir emaneti olan kadınlarımıza yönelik ciddi çalışmalar yapılmalıdır. Gerekli önemli adımlar atılmalı, caydırıcı cezalar verilmelidir. Tutuklamak için kadının öldürülmesi beklenmemelidir dedi.

Eğer kadın umut içindeyse, o ülke de umut içindedir diyen başkan Alaca, Kadınlarını dışlayan, ikinci sınıf muamele yapan ülkeler asla ilerleyemezler. Kadınlarımızın hayata daha çok katılmaları için onlara yeterince fırsat tanımalı ve önlerini açmalıyız. Peygamber Efendimiz, Cennet anaların ayağının altındadır buyurmuştur. Dolayısıyla kadınları korumak, kollamak ve onların daha mutlu ve huzurlu olmasını sağlamak bizlerin görevidir. Bu vesileyle Türkiye’de ve dünya üzerinde yaşayan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, saygılarımı sunuyorum şeklinde konuştu.


Hibya Haber Ajansı


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sabancı Vakfı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü İçin Özel Bir Film YayınladıÖnceki Haber

Sabancı Vakfı, 8 Mart Dünya Kadınlar Gün...

Akşener: Memleket, Taksit Taksit SevilmezSonraki Haber

Akşener: Memleket, Taksit Taksit Sevilme...

Q Bar Cafe

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Reneva