İyilik hareketi yayılıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İyilik hareketi yayılıyor
Abone ol
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “İyilik Bulaşıcıdır” sloganı ile başlattığı toplumsal dayanışma çağrısı çığ gibi büyüyor.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “İyilik Bulaşıcıdır” sloganı ile başlattığı toplumsal dayanışma çağrısı çığ gibi büyüyor.

ANKARA (Anayurt)- Son aylarda sadece Başkent’te değil ülke genelinde hayırsever vatandaşlar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “iyilik bulaşıcıdır” sloganı ile başlattığı kampanyalara yoğun ilgi gösteriyor.

İyilik hareketi dalga dalga yayılırken, Başkan Yavaş’ın toplumsal dayanışma çağrısını karşılıksız bırakmayan hayırseverler ihtiyaç sahiplerinin yaralarını birer birer sarıyor.

BAŞKENT’TE İYİLİK KÖPRÜLERİ KURULUYOR

Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınma öncelikli projelerle bir yandan Başkentli çiftçilerin ekonomisine katkı sağlarken bir yandan da hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında iyilik köprüsü kuruyor.

 “Su Ver”, “Bilet Ver”, “İftar Ver”, “El Ver” ve “Afiyet Ver” kampanyalarından sonra bazı hayırsever vatandaşlar kendi arazilerindeki meyve ağaçlarında yetişen meyveleri   Büyükşehir Belediyesine bağışlamaya başladı.

Son olarak Etimesgut Balıkuyumcu Mahallesi’nde 10 dönümlük arazide elma, armut, ayva ve erik gibi çeşit çeşit meyve ağaçları bulunan Güniz Açıkalın adlı bir hayırsever, meyvelerini Büyükşehir Belediyesine bağışlayarak, meyvelerin ihtiyaç sahibi        ailelere ulaşmasını sağladı.

Başkan Yavaş’ın kırsal kalkınma projelerinden biri olarak hayata geçirdiği Büyükşehir Belediyesine ait arazilerde üretilen sebzelerin ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmasından çok etkilendiğini belirten arazi sahibi Güniz Açıkalın, düşüncelerini şu   sözlerle paylaştı:

“Burası bizim aile bahçemiz. Bu sene Mansur Başkanın Gölbaşı’nda Büyükşehir’in kendi arazisinde sebze üretip ihtiyaç sahiplerine dağıtması projesi bizi çok etkiledi. Biz de aile olarak çorbada tuzumuz olsun ve Mansur Başkan’ın sosyal sorumluluk projesine katkı sağlamak istedik. Belediye yetkililerine ulaşarak meyvelerimizin toplanmasını talep ettik. Elma, armut, ayva ve erik gibi birçok türde meyvelerimiz mevcut. Meyvelerimizin toplanarak doğru yerlere dağıtılacağından emin olduğumuz için, Mansur başkanımıza güvendiğimiz için meyvelerimizi paylaşmak istedik. Bahçemizi seve seve Büyükşehir Belediyesine açtık. Sağ olsunlar,   var olsunlar bizim bu talebimizi   geri çevirmediler.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şişli'de iş yerinde patlamaÖnceki Haber

Şişli'de iş yerinde patlama

Galatasaray: 0 - Fenerbahçe: 0 | MAÇ SONUCUSonraki Haber

Galatasaray: 0 - Fenerbahçe: 0 | MAÇ SON...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar