İYİ Parti Bursa’dan Kozahan açıklaması

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İYİ Parti Bursa’dan Kozahan açıklaması
Abone ol
İYİ Parti Bursa Milletvekili ve Meclis Grup Başkanı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, Bursa’da parti yöneticileriyle birlikte son günlerin tartışma konusu Koza Han’da incelemelerde bulundu.

İYİ Parti Bursa Milletvekili ve Meclis Grup Başkanı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, MDK Başkanvekili Şeyda Şahin ve beraberindeki heyet, Bursa’da son günlerin tartışma konusu Koza Han’da incelemelerde bulundu. 
Yerel yönetimlerin, bir kentin tarihi değerleriyle ilgili olarak çok daha fazla hassasiyet içinde olması gerektiğine değinen Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, “Gördüğümüz manzara çok üzücü. Bu tür restorasyon projeleri için daha geniş kapsamlı istişare şarttır. Tarihi dokunun korunması için azami dikkat gösterilmelidir. Nasıl yapılması gerektiğini bir bilene sorun. Bizden destek isterseniz de bu işin ehli kadrolarımız var, seve seve yardımcı oluruz” dedi.
İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu da, Koza Han’ın sahipsiz olmadığına vurgu yaptı. Başkan Türkoğlu, “Bu restorasyon garabetini durdurun ve yanlıştan derhal dönün. Aksi halde Bursalılar sizi ömür boyu Koza Han’ı katleden basiretsiz yönetim olarak hatırlayacaklar” şeklinde konuştu. Koza Han'ın avlusundaki taşların neredeyse tamamının değiştirileceğini Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın kendisinin söylediğini öne süren Başkan Türkoğlu, "30 Aralık'ta Osmangazi İlçe Başkanı'nın konuyu gündeme taşıyıp, detayları kamuoyu ile paylaşınca Başkan Aktaş’ın adeta paçaları tutuşuyor. 31 Aralık günü de apar topar buraya gelip, ‘Arnavut kaldırımı tabir edilen kesme taşlara dokunmayacağız. Sadece dört köşede yer alan kafeterya alanlarının düzenlemesinin yapacağız’ diyerek adeta çevir kazı yanmasın yapıyor.Aslında çok daha komik duruma düşüyor.Arnavut kaldırımlarını sökmüyorsan, açıklamanda belirttiğin 1.075 metrekarelik taşları nereye döşeyeceksin? Döşenmiş gibi gösterilip, yandaş müteahhide mi ödeyeceksin?" diye sordu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İnegölspor, Hacettepe deplasmanına hazırlanıyorÖnceki Haber

İnegölspor, Hacettepe deplasmanına hazır...

KİGADER’den Başkan Yalçın’a ZiyaretSonraki Haber

KİGADER’den Başkan Yalçın’a Ziyaret

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar