İlk gece korkusu aşılabilir!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İlk gece korkusu aşılabilir!
Abone ol
Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, ilk gece korkusu hakkında bilgi verdi.

ABONE OL

İlk gece korkusu toplumda yaygın olarak bilinen, çözümüyle ilgili birçok kişinin fikir yürüttüğü bir durumdur. Esasen durum çoğunlukla evlilikle birlikte, ilk cinselliğin yaşanacağı andan korkmakla ilgilidir.

Cinsel deneyimi olmayan kadın ilk gece neler olacağı konusunda fikir sahibi değildir. Ya da etraftan duyduğu olumsuzlukları düşünmekten, o geceyi korkuyla beklemektedir.

Bu durumun en yaygın nedenleri...

Cinsellikle ilgili etrafta konuşulurken duyulan, gerçek olup olmadığı belli olmayan konuşmalar.

Vajinusmus: Bu durumda kadın ilk ilişkide neler olacağı konusunda zihninde çeşitli hikâyeler oluşturur. Çoğunlukla kadın cinsellik hakkında bilgisizdir ve öğrenmekten korkuyordur. Cinsel birleşme yaşayamaz.

Bu etkenler arasında kişileri ilk gece korkusu açısından en çok etkileyen durum, etraftaki konuşmalardır. Bu konuşmalar oldukça etkili olurlar, ancak kimse doğru olup olmadığını bilmez. Ve tamamı abartılı, işe yaramaz, korkutucu hikayelerdir.

İlk gece aşırı bir acı olur, birkaç gün oturamazsın

İlk gece aşırı bir acı olur, birkaç gün oturamazsın

Tamamen yanlıştır, ilk birleşmedeki acı bir toplu iğnenin ele dokunması kadardır. Cinselliğin devamını da etkilemez, kişinin ertesi gününü de. Sürekli bir ağrı ve acı varsa; bu daha çok bir enfeksiyon yani iltihaplanma kökenlidir.

İlk gece aşırı kanama olur

Cinsel birleşmede kızlık zarı denen zarda bir yırtık oluşur. Bu da kanamaya neden olur. Bu da ancak birkaç damlalık kanamadır (yaklaşık1-3 cc) ve hemen ortadan kaybolur. Adet kanması gibi günlerce sürmez.

Kenetlenme

Cinsel birleşme esnasında kasılma olup çiftin kenetleneceği söylenir. Bu, fiziksel olarak mümkün değildir. Birleşme esnasında kişiler dururlarsa, peniste sertlik kaybolur, isteseler de kenetlenme ve kasılmayı devam ettiremezler.

İlk cinsel birleşmede kan gelmezse bakire değildir

İlk cinsel birleşmede kan gelmezse bakire değildir

Birçok kişi için bu stres nedenidir. Birçok kişi ilk gece gelecek kana odaklıdır. Oysa bir kısım birleşmelerde, zar esnekliğinden dolayı kan gelmeyebilir.

Cinsel organda yırtık oluşabilir

Kadın cinsel organı erkek cinsel organına uygun yaratılmıştır. Normal cinsellikte bu durumun oluşması neredeyse olanaksızdır.

İlk gece, performans zamanı değildir. Acele etmeyin. Kendinize ve eşinize biraz zaman verin.

Başkalarının konuşmalarını dikkate almayın. Bunlar çoğunlukla abartılı durumlardır. Bilin ki cinsellik, abartma ve yalan konuşma alanlarından biridir. Bu konularda sorun yaşarsanız, uzmanlardan yardım almaktan çekinmeyin. Bazen bilgilendirme bile çok işe yarayabilir.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
WhatsApp aynı anda birden çok yerde olacak!Önceki Haber

WhatsApp aynı anda birden çok yerde olac...

1700 yıllık kadın heykeli bulundu!Sonraki Haber

1700 yıllık kadın heykeli bulundu!

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar