Hicir Ne Demek? TDK'ya Göre Hicir Kelime Anlamı Nedir?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Hicir Ne Demek? TDK'ya Göre Hicir Kelime Anlamı Nedir?
Abone ol
Kültür Sanat Haberleri - İnsanların sıklıkla kullandığı birçok kelime bulunmaktadır. Bu kelimelerin anlamları ise son derece merak konusu olmaktadır. Merak edilen kelimelerin anlamları araştırılırken özellikle TDK'dan yardım alınmaktadır. TDK'ya göre kelimelerin en doğru an

Hicir Ne Demek? 

Hicir olarak kullanılan kelime birçok kişinin duyduğu ancak anlamını bilmediği bir kelimedir. Bu kelime eskiden çok kullanılırken günümüzde ise oldukça az kullanılmaktadır. Bu yüzden bu kelimenin anlamı kolaylıkla bilinmemektedir. Hicir kelimesinin anlamını öğrendikten sonra aklınızda kalacağına emin olabilirsiniz. 

Hicir kelime anlamı olarak huy ve tabiat manalarına gelmektedir. Bu huy ve tabiat kişilere özgü bir anlamı ifade etmektedir. Yani kişilerin sahip olduğu tabiat ve huy hicir kelimesi ile belirtilmektedir. Hicir kelimesi diğer bir anlamına göre üstün ve faziletli olan kişileri ifade etmek içinde kullanılmaktadır. 

TDK'ya Göre Hicir Kelime Anlamı Nedir? 

Hicir kelimesinin en doğru anlamına TDK ile rahatça ulaşılmaktadır. TDK'ya göre hicir kelimesi bir kişinin sahip olduğu meslek huy ve adet olarak ifade edilmektedir. Ayrıca bu kelime TDK'ya göre başkalarından üstün ve faziletli olan anlamına gelmektedir. 

Hicir kelimesinin anlamını doğru bir şekilde öğrenmek son derece önemlidir. Bu sayede bu kelimenin kullanım yerini daha doğru bir şekilde öğrenmiş olacaksınız. Hicir kelimesi ile ilgili en doğru bilgiyi sunan TDK'ya göre hareket etmek en doğrusudur. 

 

 

Kaynak: CNNTURK.COM