Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları
Abone ol
Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları
01Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

SERDAR ALİ ÇELİKLER: Bir kere sene başında çok beğendiğim G.Saray'ı son 2 maçtır beğenmiyorum. Hajduk maçında da derbide de Fenerbahçe; Galatasaray'ın en önemli özelliği olan hızlı pas oyununu kestiler. Bunun sebebi Taylan ve dahi Belhanda ile öndeki hücumcuların bağlantısını kesmeleriydi. Bu bağlantı kesildiğinde G.Saray'ın sihri kayboluyor.

02Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

Fenerbahçe bunu başardı. İlk yarı Fenerbahçe daha defansif görüldü ki bu normaldi. Sosa da silik kalınca Fenerbahçe sadece Omar'ın kanadından yüklendi. Her hocanın bir şekilde oynattığı Deniz Türüç yerine doğru dürüst bir sağ açık olmadığından ilk devre o kanat hiç işlemedi.

03Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

Enner ve Thiam'ın batıcı koşuları, Samatta'ya pozisyon üretebilirdi. Son dönemeçte Ozan'ın driplingleri 3 G.Saraylıyı sarı kartlık yapmışken Erol Hoca'nın ezber değişikliği bana göre tek eleştiri noktasıydı. Mert Hakan, Sosa'nın yerine girebilirdi. Yahut Ozan sağ öne geçerdi Enner çıkardı. 

04Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

Galatasaray ise 75'e kadar bir baskı kuramadı. Fatih Hoca, Babel-Diagne-Etebo değişikliği ile oyun kontrolünü ele aldı. Ancak bana göre Falcao-Diagne'yle iki santrafor deneyebilirdi. Taylan - Lyuindama ve Marcao mükemmel oynadılar. 

05Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

UĞUR MELEKE: Fenerbahçe’nin savunma göbeğinde Tisserand-Lemos, merkezinde Sosa, ileri ucunda Valencia ile göstereceği performansı tahmin etmek çok güç. Sarı kırmızılılarsa daha 4’üncü haftadan 11’ini ezberletti Türkiye’ye. 

06Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

Galatasaray adeta kitabın 100’üncü sayfasına gelmişken, Fenerbahçe henüz kapağı çeviriyor gibiydi sanki. Ancak maç öncesi veriler, daha önce onlarca derbide oluğu gibi yanılttı yine. Evet, 90 dakika bittiğinde iki takım da evine birer puan götürdü ama yeniden yapılanma sancıları yaşayan Fenerbahçe’nin derbi performansı bir tık daha tatmin ediciydi sanki.

07Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

Sarı lacivertliler maçın sonuna kadar elbette önde baskıyı aynı tempoyla sürdüremedi, ama yine de bu sezonun ilk 225 dakikasına göre çok daha cesurlardı, çok daha isteklilerdi. Dünkü ikinci devreyi izledikten sonra Erol Bulut’un bir daha merkezde Gustavo-Tolga ezberine döneceğini zannetmiyorum doğrusu.

08Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

MEHMET DEMİRKOL: Fenerbahçe henüz bir takımdan ziyade bir karma. Yeni kurulmuş değil, kurulmakta olan bir takım. Bu aşamadaki bir takım için savunma seviyesi çok yüksek. Zaman zaman oluşan kaçaklarda da Altay kritik kurtarışlarıyla direnç noktası oluşturdu. 

09Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

Öte yandan henüz kurulmakta olan bir takım ama oyuncu kalitesi yüksek. Bu kalite seviyesinin altnda bir hücum gücüydü dünkü. Bu gelişir. Geliştikçe de Erol Bulut daha cesur hamleler yapar. Ama o güne kadar Bulut, taraftarı heyecanlandıracak icatlara girmeyecek belli ki. 

10Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

İki taraf için de eksik kalan oyunda bireysel performanslara bakmak lazım. Valencia, Ozan, Lemos ve Altay Fenerbahçe’de, Luyindama ve Taylan ise Galatasaray’da ekstra enerji ortaya koyanlardı. Kalite farkı yaratan pek kimse yoktu.

11Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

ERMAN TOROĞLU: Galatasaray istediği hücumu yapamıyor. Niye? Sebebi basit... Fatih Terim, Arda'yı kaptan çıkarmak için ve oynatmak için o kadar süre bekliyor. Oyundan almıyor, aynı cümleleri Belhanda için de söyleyebilirim. Yani Galatasaray 9 kişi oynuyor.

12Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

Orta sahada Taylan'ın neredeyse canı çıktı. Ama çocuk isyan etmiyor, genç. Fatih hocanın ikinci yarıya değişiklikle başlaması lazımdı eğer bu maçı kazanmak istiyorsa. Ama değişikliğe bakın kaçıncı dakikada yaptı. Tam 70'te yaptı. Dakika 70'ti, bir yerde iş de bitmişti.

13Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

Dün gecenin kaybedeni Galatasaray, kazançlısı Fenerbahçe'dir. Bunda da Terim'in payı büyüktür. Seyirci de olmayınca maç tatsız tuzsuz oynanıyor zaten.  Futbol olarak fazla bir şey yoktu. Heyecan biraz vardı. Kalite yoktu. Maçın sonucu da bence adaletli oldu.

14Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

AHMET ÇAKAR: Garip bir maç oldu. Her iki takım da ama özellikle Fenerbahçe, orta sahayı çok rahat geçtiler. Basketbol gibi adeta. Bir bakıyorsunuz Gustavo topu kapıyor, 30 metre sonra top atıyor, Thiam ya da Valencia G.Saray ceza alanı içindeler. Bu sefer bunlar topu kaptırıyor, bir bakmışınız top F.Bahçe ceza sahası civarında.

15Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

F.Bahçeli oyuncular geçen hafta 9 kişilik Hatay'ı yenememişti ama bence dün gece G.Saray'dan daha iyi oynadılar ve özellikle ikili mücadelelerde daha fazla ayakta kaldılar. Ali Palabıyık'ı 1-2 hatası dışında başarılı buldum. Sosa ve Taylan'a gösterdiği kartlar yanlış ve özellikle son saniyede orta sahada bir faul verdi ki herhalde yanlış gördü. Ama bu kadar kartın gösterildiği bir G.Saray-F.Bahçe derbisi için kötü yönetti demek haksızlık olur.

16Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

GÜRCAN BİLGİÇ: Kendi sahasında, oturmuş kadrosuyla, formda oyuncularıyla uçup-kaçmasını beklediğiniz Galatasaray, birinci planını "yenilmeyeyim" diye yaptı. "Yenilirse fena olur" başlığıyla Seyrantepe'ye gelen Fenerbahçe ise sağlı-sollu nasıl gol bulurumun hesabındaydı. Fenerbahçe 11'i, taraftarına bu galibiyeti vermek için gönlünü koymuştu ortaya. Etebo'yu da oyuna atarak çift ön liberoya döndürmek zorunda bırakmıştı Fatih Terim'i. 

17Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

Derbiden gelen ikinci mesaj Fenerbahçe'nin artık stoper tandemini tamamlayarak, orta saha aklını bularak, ön tarafta üretime başlayacağı aşamadır.

18Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

ŞANSAL BÜYÜKA: Süper Lig’e Galatasaray çok iyi, Fenerbahçe çok kötü başlayınca doğal olarak derbinin ağır favorisi Galatasaray oldu… Ama gördük ki, diğer maçlarında ne kadar kötü, ne kadar etkisiz olursa olsun, derbi maçlarında iyi oynamak, zor kaybetmek Fenerbahçe’nin doğasında yıllardır var…

19Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

Galatasaray hazır takım, Fenerbahçe yeni… Bu bakımdan henüz bir - iki antrenmanla oynayanlar, hazır olmadıkları için kulübede bekleyenler var… Bu bakımdan beraberlik Fenerbahçe’yi üzmez… Ama bu kadar hazırlıksız bir Fenerbahçe’yi yenemeyen Galatasaray’ı düşündürür…

20Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

Ligin ilk iki haftasında hem Galatasaray’ın, hem Fenerbahçe’nin maçlarını yazdım… Galatasaray’a iyi olduğu için iyi yazdım , Fenerbahçe için iyi yazacak bir şey bulamadım… Ancak şu maçtan sonra iyilerin çoğunu Fenerbahçe’ye veriyorum… Fenerbahçe maçı kazanamadı ama hazır hale gelmek için zaman kazandı… Bu, galibiyet kadar önemli...

21Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

DENİZ ÇOBAN: Maçta tartışılacak tek kritik karar bence 23’te yaşandı. Falcao topla buluşup tam ceza sahasına girecekken, Tisserand, topu eliyle oynadı. Palabıyık ise sarı kartını çıkarttı. 

22Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

Top her ne kadar yüksekten gelse de; şiddeti ve düştüğü yere baktığımda Falcao’nun topu kontrol etme olasılığını yüksek görüyorum. Dolayısıyla “bariz gol şansı” nedeniyle kırmızı kartın bu pozisyonda daha doğru olduğunu düşünüyorum. Fakat bu yorumum göreceli, sana göre/bana göre bir değerlendirme.

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ24 saat24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri galatasaray fenerbahçe maçıyazar yorumlarıhaberlerderbiGÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİRöportajlar, insan hikayeleri, belgeseller… Binlercesi YouTube kanalımızda.Habertürk Whatsapp Hattı

YORUMLAR

Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!GÖNDER 01Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

SERDAR ALİ ÇELİKLER: Bir kere sene başında çok beğendiğim G.Saray'ı son 2 maçtır beğenmiyorum. Hajduk maçında da derbide de Fenerbahçe; Galatasaray'ın en önemli özelliği olan hızlı pas oyununu kestiler. Bunun sebebi Taylan ve dahi Belhanda ile öndeki hücumcuların bağlantısını kesmeleriydi. Bu bağlantı kesildiğinde G.Saray'ın sihri kayboluyor.

02Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

Fenerbahçe bunu başardı. İlk yarı Fenerbahçe daha defansif görüldü ki bu normaldi. Sosa da silik kalınca Fenerbahçe sadece Omar'ın kanadından yüklendi. Her hocanın bir şekilde oynattığı Deniz Türüç yerine doğru dürüst bir sağ açık olmadığından ilk devre o kanat hiç işlemedi.

03Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

Enner ve Thiam'ın batıcı koşuları, Samatta'ya pozisyon üretebilirdi. Son dönemeçte Ozan'ın driplingleri 3 G.Saraylıyı sarı kartlık yapmışken Erol Hoca'nın ezber değişikliği bana göre tek eleştiri noktasıydı. Mert Hakan, Sosa'nın yerine girebilirdi. Yahut Ozan sağ öne geçerdi Enner çıkardı. 

04Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

Galatasaray ise 75'e kadar bir baskı kuramadı. Fatih Hoca, Babel-Diagne-Etebo değişikliği ile oyun kontrolünü ele aldı. Ancak bana göre Falcao-Diagne'yle iki santrafor deneyebilirdi. Taylan - Lyuindama ve Marcao mükemmel oynadılar. 

05Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

UĞUR MELEKE: Fenerbahçe’nin savunma göbeğinde Tisserand-Lemos, merkezinde Sosa, ileri ucunda Valencia ile göstereceği performansı tahmin etmek çok güç. Sarı kırmızılılarsa daha 4’üncü haftadan 11’ini ezberletti Türkiye’ye. 

06Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

Galatasaray adeta kitabın 100’üncü sayfasına gelmişken, Fenerbahçe henüz kapağı çeviriyor gibiydi sanki. Ancak maç öncesi veriler, daha önce onlarca derbide oluğu gibi yanılttı yine. Evet, 90 dakika bittiğinde iki takım da evine birer puan götürdü ama yeniden yapılanma sancıları yaşayan Fenerbahçe’nin derbi performansı bir tık daha tatmin ediciydi sanki.

07Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

Sarı lacivertliler maçın sonuna kadar elbette önde baskıyı aynı tempoyla sürdüremedi, ama yine de bu sezonun ilk 225 dakikasına göre çok daha cesurlardı, çok daha isteklilerdi. Dünkü ikinci devreyi izledikten sonra Erol Bulut’un bir daha merkezde Gustavo-Tolga ezberine döneceğini zannetmiyorum doğrusu.

08Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

MEHMET DEMİRKOL: Fenerbahçe henüz bir takımdan ziyade bir karma. Yeni kurulmuş değil, kurulmakta olan bir takım. Bu aşamadaki bir takım için savunma seviyesi çok yüksek. Zaman zaman oluşan kaçaklarda da Altay kritik kurtarışlarıyla direnç noktası oluşturdu. 

09Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

Öte yandan henüz kurulmakta olan bir takım ama oyuncu kalitesi yüksek. Bu kalite seviyesinin altnda bir hücum gücüydü dünkü. Bu gelişir. Geliştikçe de Erol Bulut daha cesur hamleler yapar. Ama o güne kadar Bulut, taraftarı heyecanlandıracak icatlara girmeyecek belli ki. 

10Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

İki taraf için de eksik kalan oyunda bireysel performanslara bakmak lazım. Valencia, Ozan, Lemos ve Altay Fenerbahçe’de, Luyindama ve Taylan ise Galatasaray’da ekstra enerji ortaya koyanlardı. Kalite farkı yaratan pek kimse yoktu.

11Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

ERMAN TOROĞLU: Galatasaray istediği hücumu yapamıyor. Niye? Sebebi basit... Fatih Terim, Arda'yı kaptan çıkarmak için ve oynatmak için o kadar süre bekliyor. Oyundan almıyor, aynı cümleleri Belhanda için de söyleyebilirim. Yani Galatasaray 9 kişi oynuyor.

12Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

Orta sahada Taylan'ın neredeyse canı çıktı. Ama çocuk isyan etmiyor, genç. Fatih hocanın ikinci yarıya değişiklikle başlaması lazımdı eğer bu maçı kazanmak istiyorsa. Ama değişikliğe bakın kaçıncı dakikada yaptı. Tam 70'te yaptı. Dakika 70'ti, bir yerde iş de bitmişti.

13Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

Dün gecenin kaybedeni Galatasaray, kazançlısı Fenerbahçe'dir. Bunda da Terim'in payı büyüktür. Seyirci de olmayınca maç tatsız tuzsuz oynanıyor zaten.  Futbol olarak fazla bir şey yoktu. Heyecan biraz vardı. Kalite yoktu. Maçın sonucu da bence adaletli oldu.

14Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

AHMET ÇAKAR: Garip bir maç oldu. Her iki takım da ama özellikle Fenerbahçe, orta sahayı çok rahat geçtiler. Basketbol gibi adeta. Bir bakıyorsunuz Gustavo topu kapıyor, 30 metre sonra top atıyor, Thiam ya da Valencia G.Saray ceza alanı içindeler. Bu sefer bunlar topu kaptırıyor, bir bakmışınız top F.Bahçe ceza sahası civarında.

15Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

F.Bahçeli oyuncular geçen hafta 9 kişilik Hatay'ı yenememişti ama bence dün gece G.Saray'dan daha iyi oynadılar ve özellikle ikili mücadelelerde daha fazla ayakta kaldılar. Ali Palabıyık'ı 1-2 hatası dışında başarılı buldum. Sosa ve Taylan'a gösterdiği kartlar yanlış ve özellikle son saniyede orta sahada bir faul verdi ki herhalde yanlış gördü. Ama bu kadar kartın gösterildiği bir G.Saray-F.Bahçe derbisi için kötü yönetti demek haksızlık olur.

16Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

GÜRCAN BİLGİÇ: Kendi sahasında, oturmuş kadrosuyla, formda oyuncularıyla uçup-kaçmasını beklediğiniz Galatasaray, birinci planını "yenilmeyeyim" diye yaptı. "Yenilirse fena olur" başlığıyla Seyrantepe'ye gelen Fenerbahçe ise sağlı-sollu nasıl gol bulurumun hesabındaydı. Fenerbahçe 11'i, taraftarına bu galibiyeti vermek için gönlünü koymuştu ortaya. Etebo'yu da oyuna atarak çift ön liberoya döndürmek zorunda bırakmıştı Fatih Terim'i. 

17Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

Derbiden gelen ikinci mesaj Fenerbahçe'nin artık stoper tandemini tamamlayarak, orta saha aklını bularak, ön tarafta üretime başlayacağı aşamadır.

18Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

ŞANSAL BÜYÜKA: Süper Lig’e Galatasaray çok iyi, Fenerbahçe çok kötü başlayınca doğal olarak derbinin ağır favorisi Galatasaray oldu… Ama gördük ki, diğer maçlarında ne kadar kötü, ne kadar etkisiz olursa olsun, derbi maçlarında iyi oynamak, zor kaybetmek Fenerbahçe’nin doğasında yıllardır var…

19Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

Galatasaray hazır takım, Fenerbahçe yeni… Bu bakımdan henüz bir - iki antrenmanla oynayanlar, hazır olmadıkları için kulübede bekleyenler var… Bu bakımdan beraberlik Fenerbahçe’yi üzmez… Ama bu kadar hazırlıksız bir Fenerbahçe’yi yenemeyen Galatasaray’ı düşündürür…

20Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

Ligin ilk iki haftasında hem Galatasaray’ın, hem Fenerbahçe’nin maçlarını yazdım… Galatasaray’a iyi olduğu için iyi yazdım , Fenerbahçe için iyi yazacak bir şey bulamadım… Ancak şu maçtan sonra iyilerin çoğunu Fenerbahçe’ye veriyorum… Fenerbahçe maçı kazanamadı ama hazır hale gelmek için zaman kazandı… Bu, galibiyet kadar önemli...

21Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

DENİZ ÇOBAN: Maçta tartışılacak tek kritik karar bence 23’te yaşandı. Falcao topla buluşup tam ceza sahasına girecekken, Tisserand, topu eliyle oynadı. Palabıyık ise sarı kartını çıkarttı. 

22Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının yazar yorumları: Hakem kırmızı kartı atladı - Haberler

Top her ne kadar yüksekten gelse de; şiddeti ve düştüğü yere baktığımda Falcao’nun topu kontrol etme olasılığını yüksek görüyorum. Dolayısıyla “bariz gol şansı” nedeniyle kırmızı kartın bu pozisyonda daha doğru olduğunu düşünüyorum. Fakat bu yorumum göreceli, sana göre/bana göre bir değerlendirme.

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ24 saat24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ekonomiye güvende 'V tipi' serisi sürüyorÖnceki Haber

Ekonomiye güvende 'V tipi' serisi sürüyo...

Okullar kapalı, kuran kursları açıkSonraki Haber

Okullar kapalı, kuran kursları açık

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar