Erzurum’da karlı kurtuluş coşkusu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Erzurum’da karlı kurtuluş coşkusu
Abone ol
Erzurum’un düşman işgalinden kurtarılışının 103. yıldönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.

ERZURUM (İGFA) - Erzurum'un düşman işgalinden kurtarılışının 103. yıldönümü törenlerine olarak Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli de katıldı. Bakan Pakdemirli, ilk olark, Erzurum Valisi Okay Memiş, 9. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Erhan Uzun ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Havuzbaşı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.  

Günün anlam ve önemini belirten konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Dadaşın kurtuluş günü olan 12 Mart'ın, Türk’ün Anadolu’da şahlanışı, dirilişi, istiklal ve iman gücünü kendilerine anlattığını söyledi. "Devletimizin bağımsızlığı ve milletimizin istikbali için mücadelenin gündeme her gelişinde Dadaşlar, vatan davasına öncülük ve liderlik etmiştir" diyen Başkan Sekmen,

Ermeni çetelerinin Erzurum’da 50 bin Müslüman ahaliyi katlettiğini ifade etti. Tarihi bilgiler de veren Sekmen, Ermeni diasporasına önemli mesajlar verdi. Katolik dünyasının ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Fransuva’nın Irak ziyaretinin Erbil ayağında bastırılan hatıra pullara dikkati çeken Sekmen, "Ermeni diasporasına Erzurum’dan diyoruz ki; ‘Bu toprakların her bir metrekaresi hürriyet ve istiklale kendisini adamış nice kahramanların şehit kanlarıyla vatanlaştırılmıştır’ Bizler, toprağımıza kem gözle bakanların gözlerini oymayı ve hatta terör soysuzlarını hainler mezarlığına gömmeyi çok iyi biliriz. Erzurum, vatanı için canını seve seve feda eden yiğitlerin şehridir. Bu şanlı kalenin çocukları, son ferde kadar müdafaanın bir zaruret olduğunu imanının çehresinde taşır. Erzurumlu vatanı için canını gözünü hiç kırpmadan seve seve feda eder. İşte bu yüzden Erzurum; İslam’ın kilidi, Anadolu’nun önsözü, ay yıldızlı bayrağımızın sancağı ve Türkiye'nin ana fikridir" diye konuştu.

Kurtuluş programında mehteran ekibi de gösteri yaptı. 
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Van Gölü, NASA’nın dünyadaki en iyi fotoğrafları listesine girdiÖnceki Haber

Van Gölü, NASA’nın dünyadaki en iyi foto...

Denizli’de Genç MÜSİAD’tan Başkan Zolan’a ziyaretSonraki Haber

Denizli’de Genç MÜSİAD’tan Başkan Zolan’...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar