Erdoğan'dan askeri öğrencilerle ilgili sürpriz talimat

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Erdoğan'dan askeri öğrencilerle ilgili sürpriz talimat
Abone ol
FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin hapis cezasına çarptırılan askeri öğrencilerle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Gazeteci Bünyamin Güler, sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın askeri öğrencilerle ilgili talimat verdiğini ileri sürdü.

Erdoğan’ın askeri öğrencilerin dosyalarını inceleme talimatı verdiğini savunan Milli gazete muhabiri Güler, "Cumhurbaşkanlığının ilgili hukukçuları Adalet Bakanlığı’yla temasa geçti. Askeri öğrencilerin dosyalarını incelemek üzere isteyen Cumhurbaşkanlığı hukukçuları, çalışmalar için ilk adımı attı" iddiasında bulundu.

Odatv'nin haberine göre, Güler, yazdığı iddiaları doğrularken, askeri öğrencilerle ilgili çok sayıda mektubun Erdoğan'a ulaştığını ve Erdoğan'ın talimatıyla hukukçularının dosyaları incelemeye aldığını söyledi.

Bünyamin Güler şunları yazdı:

"ERDOĞAN’DAN ASKERİ ÖĞRENCİLERLE İLGİLİ TALİMAT

1-15 Temmuz gecesi ellerine silah almadıkları halde defalarca müebbet hapis cezasına çarptırılan askeri öğrencilerle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

2- Askeri öğrencilerle ilgili alınan kararların toplum vicdanını yaralaması ve adalete olan güveni zedelemesinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın askeri öğrencilerin dosyalarını inceleme talimatı verdiği öğrenildi.

3-Bunun üzerine Cumhurbaşkanlığının ilgili hukukçuları Adalet Bakanlığı’yla temasa geçti. Askeri öğrencilerin dosyalarını incelemek üzere isteyen Cumhurbaşkanlığı hukukçuları, çalışmalar için ilk adımı attı.

4-Cumhurbaşkanlığı askeri öğrencilerin dosyalarını inceledikten sonra Yargıtay 16. Ceza Dairesi kararını verecek.

5-Yeni gelişmeler oldukça paylaşacağım..."

ERDOĞAN’DAN ASKERİ ÖĞRENCİLERLE İLGİLİ TALİMAT

1-15 Temmuz gecesi ellerine silah almadıkları halde defalarca müebbet hapis cezasına çarptırılan askeri öğrencilerle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

— Bünyamin Güler (@bnymnguler) October 6, 2020

Kaynak: CUMHURIYET.COM.TR


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
'Game of Thrones'un öncesini konu alacak 'House of the Dragon' dizisinin ilk oyuÖnceki Haber

'Game of Thrones'un öncesini konu alacak...

Saray'da MHP ayarlı yeni sistem hazırlıklarıSonraki Haber

Saray'da MHP ayarlı yeni sistem hazırlık...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar