Duruşma karanını verdi: Özdil ailesine ait villanın 'firari' kısımları devrilecek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Duruşma karanını verdi: Özdil ailesine ait villanın 'firari' kısımları devrilecek
Abone ol
Bodrum'da Yılmaz Özdil’in eşi Hülya Özdil adına satın aldığı villanın, kaçak olduğu öne sürülen bölümleriyle ilgili Muğla 1'inci İdare Mahkemesi, villanın kaçak bölümlerinin yıkımı ile ilgili Özdil ailesinin talebi olan yürütmeyi durdurma kararına gerek olmadığına hükmetti. Mahkeme ayrıca, Özdil ailesinin yapı kayıt belgesinin iptaline ilişkin yürütmeyi durdurma talebini de yerinde görmedi. Böylece, Özdil ailesine ait villanın kaçak olduğu ileri

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Özdil ailesine ait villanın firari olduğu öne sürülen kısımlarıyla alakalı bugün yeni bir büyüme yaşandı. İmha kararını veren Bodrum Belediyesi ve yapı kayıt dokümanını iptal eden Muğla Şehir Etraf ve Kentçilik Müdürlüğü'nün korunmalarının duruşmaya erişmesi üzerine Muğla 1'inci Yönet Duruşması'nden çifte karar çıktı.

Duruşma, villanın firari kısımlarının imhayı ile alakalı yürütmesinin durdurulması arzını 'hukuka uygun olduğu' mazeretiyle yalanladı. Daha evvel yönetin korunma vermesi için operasyonu geçici olarak durduran duruşmanın yürütmeyi durdurma ile alakalı son kararı 'ret' güzergahında oldu. Böylece Yılmaz Özdil'in villasının firari olduğu ileri sürülen kısımlarının devrilmesinin önü açıldı.

mahkeme-karanini-verdi-ozdil-ailesine-ait-villanin-kacak-bolumleri-yikilacak_6434_dhaphoto2

Mevzubahisi kararda, alakalı yasada belirtilen yönetimsel operasyonun uygulanması halinde karşılaması efor veya ihtimalsiz hasarların doğması ve yönetimsel operasyonun sarihçe hukuka ters olması koşullarının oluşmadığı anlaşıldığından yürütmenin durdurulması isteminin reddine rey birliği ile karar verildiği belirtildi.

Muğla 1'inci Yönet Duruşması bir başka kararında ise yapı kayıt dokümanının iptaline ait yürütmeyi durdurma arzını ele aldı. Duruşma, yapı kayıt evrakı operasyonu iptalinin de hukuka uygun olduğu için yürütmeyi durdurma kararı verilmesine gerek olmadığına hükmetti.

DHA

GÜNÜN EHEMMİYETLİ HABERLERİ

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tatilciler Bodrum'a akın ediyor! Önlemler artırıldıÖnceki Haber

Tatilciler Bodrum'a akın ediyor! Önlemle...

Son dakika! Türkiye'de koronavirüsten can kaybı 4 bin 276'ya yükseldiSonraki Haber

Son dakika! Türkiye'de koronavirüsten ca...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar