Denizli’de akıllı şehir teknolojisinde Büyükşehir farkı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Denizli’de akıllı şehir teknolojisinde Büyükşehir farkı
Abone ol
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin akıllı şehir uygulamaları sayısı 23’den 46’ya yükseldi. Belediye, akıllı şehir teknolojisinde öncü olmayı sürdürüyor.

DENİZLİ (İGFA) - Ulaşımdan enerjiye, sağlıktan altyapıya onlarca uygulama ile "Akıllı Şehir" ödülü bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi, akıllı şehir teknolojisinde de öncü olmayı sürdürüyor.

Türkiye'de ilk kez yerli ve milli olarak geliştirilen Trafik Yönetim Sistemi, Ulaşım Portalı, Toplu Taşıma Denetim Sistemi, Yeşil Dalga Sistemi gibi akıllı şehir uygulamaları Denizlilerinin hayatına büyük fark kattı.  Denizli Büyükşehir Belediyesinin akıllı şehir uygulamalarına verdiği önem Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Öğretim Üyesi Dr. Necmi Özdemir tarafından da kaleme alındı. Türkiye'deki akıllı şehirleri inceleyen Dr. Özdemir'in, Denizli'nin akıllı şehir uygulamalarını incelediği yazı dizinde, "2018’de 81 il ve ilçe kapsamında ve Ağustos 2020 Akıllı Şehirler Yolculuğu Projesi kapsamında 2 kez ziyaret ettiğim Denizli Büyükşehir Belediyesi için; akıllı şehir felsefesine inanarak, bu kapsamda altyapıyı dikkate alarak geliştirmişler. Yapılan uygulamalar verimli şekilde kullanılırken bu kapsamda nasıl geliştirilebilir diye çok çalışan ve üreten bir Büyükşehir Belediye Başkanı ve ekibi var” ifadeleri dikkatlerden kaçmadı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, vatandaşların yaşam kalitesini artırmak için teknolojik gelişmeleri çok yakından takip ettiklerini söyledi. Bu kapsamda kaynakları dengeli kullanan, çevre dostu ve sunduğu teknolojilerle vatandaşların hayatını kolaylaştıran bir şehir için gayret göstermeye devam ettiklerini vurgulayan Başkan Zolan, kentin yaşam standartlarını daha da yükseltmek için Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği akıllı şehir uygulamaları sıraladı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bakır çarşıcılığında Mardin ikinci sıradaÖnceki Haber

Bakır çarşıcılığında Mardin ikinci sırad...

Pamukkale zabıtası denetimlerini sürdürüyorSonraki Haber

Pamukkale zabıtası denetimlerini sürdürü...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar