Deniz Naki, Almanya'da hakim karşısına çıktı! PKK'ya finansman sağladığından da şüphelenil

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Deniz Naki, Almanya'da hakim karşısına çıktı! PKK'ya finansman sağladığından da şüphelenil
Abone ol
Türkiye'de bir dönem Amed Sportif Faaliyetler forması giyen Deniz Naki, Almanya'da hakim karşısına çıktı. Eski futbolcuya yöneltilen suçlamalar arasında, 'organize suç çetesi kurup yönetmek, şantaj, haraç, uyuşturucu kaçakçılığı' bulunurken PKK'ya finansman sağladığı

Almanya'nın Aachen kentinde Deniz Naki'nin yargılanmasına başlandı. Üç sanıkla birlikte hakim karşısına çıkan Naki'ye yöneltilen suçlamalar arasında "organize suç çetesi kurup yönetmek, şantaj, haraç, uyuşturucu kaçakçılığı" gibi suçlar bulunuyor.

SUÇLAMALAR ARASINDA ŞANTAJ VE KUNDAKLAMA DA VAR

Daha önce Almanya Birinci Futbol Ligi'nde de (Bundesliga) forma giyen eski futbolcu Naki'nin ayrıca terör örgütü PKK'ya finansman sağladığından da şüpheleniliyor. Başsavcı Jutta Breuer'in yönelttiği suçlamalar arasında ayrıca "soygun amaçlı ağır şantaj, ağır yaralama, yalan ifade vermeye azmettirme, yargılamayı engellemeye çalışma, ruhsatsız silah bulundurma ve kundaklama" yer aldı.

UZUN SÜRELİ HAPİS CEZASI BEKLENİYOR

Naki'nin yanı sıra diğer sanıklara, Almanya'da kazanç sağlamak amaçlı bir organize suç çetesi için faaliyet yürütmek, şantaj, uyuşturucu ticareti, adam yaralama gibi suçlamalar yöneltildi. Savcının, Eylül 2017'de suç örgütü kurup yönetmekle suçladığı Naki ve PKK ile ilişkisi bulunan Hüseyin Ö.'nün yargılanmasının sonunda uzun süreli hapis cezası alması bekleniyor.

DENİZ NAKİ KİMDİR?

Almanya doğumlu Deniz Naki, Amed Sportif Faaliyetler Kulübünden önce Almanya'nın FC St Pauli ve SC Paderborn takımlarında oynamıştı. Deniz Naki, Türkiye'de 3 yıl önce "terör örgütü propagandası" suçundan 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezasına çarptırılmıştı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu da 2018'de Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından Deniz Naki'ye verilen ömür boyu men cezasını onamıştı.

Deniz Naki, Almanya'da hakim karşısına çıktı! PKK'ya finansman sağladığından da şüpheleniliyor

Kaynak: SONDAKIKA.COM