DASK 70 bin öğrenciyi bilinçlendirecek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DASK 70 bin öğrenciyi bilinçlendirecek
DASK Sigorta Haftası’nda 70 bin öğrenciye deprem ve sigorta bilinci kazandıracak.

DASK Sigorta Haftası’nda 70 bin öğrenciye deprem ve sigorta bilinci kazandıracak.

İSTANBUL (İGFA) - Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) ve Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) iş birliği ile yürütülen “Dersimiz Deprem Yaşasın Önlem” sloganına sahip Önceliğimiz Güven, Sorumluluğumuz Güvence Projesi kapsamındaki bilinçlendirme çalışmaları bu sene 23-27 Mayıs tarihlerine denk gelen Sigorta Haftası’nda da devam ediyor.

1-7 Mart Deprem Haftası’nda 70 bin ilkokul 4. sınıf öğrencisine ulaşan DASK, deprem ve zorunlu deprem sigortası bilinci olan nesiller yetiştirmeyi amaçlayan proje kapsamında da öğrencilerin sigorta ve depremle ilgili bilgilerine yenilerini ekliyor.

25 ildeki toplam 500 okulda eğitim gören öğrencilere materyal desteği ile doğrudan erişilirken, etkinliklerin tüm okullarda yapılabilmesi için konu ile ilgili materyalleri ve yönlendirmeleri dask.gov.tr adresinde ve DASK Türkiye Youtube kanalında da yayınlanıyor.

"Dersimiz Deprem Yaşasın Önlem" projesini yıla yayılan bir proje olarak tasarladıklarını belirten DASK Koordinatörü Erdal Turgut, sigorta bilincinin henüz istenilen seviyelere ulaşmadığını belirterek, bu durumu tersine çevirmek için küçük yaşlardan itibaren sigortanın öneminin anlatılması gerektiğini söyledi.

MEB ile birlikte yürütülen projenin çocukların sigorta kavramıyla tanışması için çok önemli olduğunu düşündüklerini kaydeden Turgut, "Dersimiz Deprem Yaşasın Önlem’ projesinde teorik bilgilerin yanında eğlenerek öğreten sınıf içi eğitim içerikleri ile öğrenciler, deprem öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenleri birlikte konuşuyor ve uyguluyor. Sigorta Haftası vesilesiyle ise sigorta kavramı ve türlerini öğrencilerin ilgisini çekecek ve onları üretmeye teşvik edecek resim ve müzikle ilintili bir şekilde veriyoruz. Yıla yayılan projemizle bilinçli çocukların ve dolayısıyla bilinçli ailelerin sayısını artıracağız; deprem kuşağındaki ülkemizin can ve mal kaybını elimizden geldiği kadar düşüreceğiz" diye konuştu.

Abone ol


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Havucun faydaları neler?Önceki Haber

Havucun faydaları neler?

Bursa Yıldırım’da tiyatro oyunu kahkahaya boğduSonraki Haber

Bursa Yıldırım’da tiyatro oyunu kahkahay...

Düet Academy

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Q Bar Cafe