Çeyrek altın ne kadar, bugün gram altın kaç TL? 6 Haziran 2021 altın fiyatları

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çeyrek altın ne kadar, bugün gram altın kaç TL? 6 Haziran 2021 altın fiyatları
Abone ol
Haftanın son gününde altın fiyatları hafta içerisinde yakaladığı yükseliş trendinin etkisini sürdürüyor. Ons altının bin 900 dolar bandına oldukça yakın bir seviyede yer alması ve dolar kurunda yaşanan yükseliş altın yatırımcısının yüzünü güldürmüştü. Peki, bugü

Hafta içerisinde altın yatırımcısının gözü bir yandan ons altındaki değişimde olurken bir yandan da dolar kurundaki hareketlilik gözlemlendi. Çift taraflı yükseliş trendi yakalayan altın fiyatları önemli bir konuma geldi. Peki, bugün altın piyasasında güncel rakamlar neler?

GRAM ALTIN NE KADAR?

Altının gram fiyatı 6 Haziran 2021 Pazar günü 527,01 lira seviyelerinden işlem görüyor. Aynı dakikalarda ons altın ise bin 891 dolar seviyelerinde konumlanmış durumda.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Yarım puanlık bir artış yaşayan çeyrek altın ise bugün 845 liradan alınırken satış fiyatı ise 868 lirada yer alıyor.

CUMHURİYET ALTINI KAÇ TL?

3 bin liranın üzerindeki konumu nedeniyle sadece yüklü miktarda alım yapanların daha çok tercih ettiği cumhuriyet altını bugün 3 bin 360 liradan geri alınıyor ve 3 bin 463 liradan satışa sunuluyor.

Altının yeni haftaya hangi seviyede başlayacağı ise 7 Haziran 2021 Pazartesi günü piyasaların açılmasıyla birlikte ortaya çıkacak.

Kaynak: CNNTURK.COM