Büyükataman'dan CHP'ye tepki

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Büyükataman'dan CHP'ye tepki
Abone ol
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli nin idamla ilgili açıklamasını eleştiren CHP li yöneticilere tepki gösterdi.
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin idamla ilgili açıklamasını eleştiren CHP'li yöneticilere tepki gösterdi.

 

ANKARA - MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin idamla ilgili açıklamasını eleştiren CHP'li yöneticilere tepki gösterdi.

İdam açıklamasının maksadının gayet sarih bir şekilde ortaya konulduğunu belirten Büyükataman, buna karşılık belli siyasi çevrelerin Bahçeli'yi hedef alan bir karalama kampanyası başlattığını vurguladı.

Bahçeli'nin açıklamasında, Türk Ceza Kanunu'nda yer alan "Çocukların Cinsel İstismarı", "Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar" ve "Cebir ve Şiddet Kullanarak Anayasanın Öngördüğü Düzeni Ortadan Kaldırmaya Çalışmak" suçlarına idam cezası getirilmesinin istendiğini aktaran Büyükataman, "Muhakkak ki yargı, cezanın uygulanmasında ölçülülük ilkesine bağlı kalmak suretiyle işlenen suç ve verilen ceza dengesini tartacak bir teraziye sahip olacaktır" ifadelerini kullandı.

"MHP'NİN TEKLİFİ KARŞISINDA PANİĞE KAPILDILAR"

Büyükataman, anayasal düzeni cebir ve şiddetle yıkma hayali kuranların MHP'nin bu teklifi karşısında paniğe kapıldığını ileri sürerek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Anlaşılmaz olan ise CHP'nin başını çektiği ittifakın, Türk milletinin haklı beklentilerini dile getiren Sayın Genel Başkanımızın idamla ilgili talebine karşı yaklaşımlarıdır. Karşı çıkışlarının sebeplerini kamuoyu ile paylaşmak, varsa kangren halini almış bu soruna çözüm tekliflerini ortaya koymak, Türkiye Cumhuriyeti Devletini katil olarak göstermeye kalkan CHP'li yöneticilerin ve CHP'nin ipiyle kuyuya inen ittifak ortaklarının görevidir."

Büyükataman, açıklamasında şunları kaydetti:

"Şehirlere bombalar yağarken sıvışacak yer arayanların bugün mikrofonlar karşısındaki sahte pehlivanlıkları güreş meydanına çıkıncaya kadardır. Türk milleti ile güreşe tutuşmaya kalkanlar yenilmeye mahkumdur."

AA


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Denizlispor'un Süper Lig tarihindeki yabancı sayısı 81'e ulaştıÖnceki Haber

Denizlispor'un Süper Lig tarihindeki yab...

KHK’lı hukukçular avukat olabilecekSonraki Haber

KHK’lı hukukçular avukat olabilecek

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar