Bursa Karacabey’de modernleşme çalışmaları tam gaz sürüyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bursa Karacabey’de modernleşme çalışmaları tam gaz sürüyor
Abone ol
Bursa’daki Karacabey Belediyesi’nin kent genelinde vatandaşların yaşam kalitesini yükseltme odaklı hamleleri sürüyor. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, kırsal mahallelerden İkizce, Orhaniye ve Yenikaraağaç’ta yapılan parke taş ve yol düzenleme çalışmalarını incelemek üzere mahallelere ziyaretler gerçekleştirdi.

– Karacabey Belediyesi tarafından, kentin dört bir yanında iyileştirme ve modernleşme çalışmaları hızla sürüyor. Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey Belediyesi tarafından kırsal mahallelerde devam eden parke taş ve yol düzenleme çalışmalarını yerinde incelemek için ilk olarak İkizce Mahallesi’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Özkan burada, Mahalle Muhtarı Mümin Ereselli ve mahalle sakinleriyle birlikte yapılan çalışmaları incelerken, Muhtar Ereselli tüm mahalle halkı adına Başkan Özkan’a çiçek takdim ederek, hizmetleri için teşekkürlerini ifade etti.

ÇİFTÇİLERE KOLAYLIK

Muhtar Ereselli yaptığı açıklamada, “Mahallemize Karacabey Belediyemiz tarafından 12 bin m2 parke taş döşendi. Sadece parke taş değil, belediyemize ait olan bazı yollara sathi kaplama yapılırken, arazi yollarımıza da stabilize malzeme dökülerek özellikle üretim yapan çiftçilerimiz için önemli bir kolaylık sağlandı. Mahallemiz adına çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da burada yaptığı açıklamada, “Şehir merkezinde olduğu gibi kırsal mahallelerimizde de çalışmalarımız sürüyor. İkizce Mahallemizde incelemelerde bulunmaya geldik. Mahallemizde yaklaşık 12 bin m2 parke taş çalışması yapıldı. Sadece parke taş değil, yanında satıh asfalt kaplama çalışmalarımız da oldu. Buna ilaveten çiftçilerimizin kışın da tarlalarına ulaşmalarını sağlamak adına arazi yollarına stabilize malzeme dökerek, yolların kış aylarındaki kötü hava koşullarında da kullanabilmesini sağladık. Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın hayat standartlarını daha yükseltmek ve yaşamlarını kolaylaştırmak adına bu çalışmalarımız tüm mahallelerimizde olduğu gibi İkizce’de de de devam ediyor. Tüm İkizce halkına hayırlı olsun” dedi.

Ali Özkan’ın bir sonraki durağı ise Orhaniye ve Yenikaraağaç mahalleleri oldu. Bu mahallelerde de muhtar, azalar ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Özkan, ekipler tarafından buralarda da tamamlanan parke taş çalışmalarını inceledi ve mahalle sakinleriyle sohbet etti. Ziyarette, Orhaniye Muhtarı Özgür Aydın da yapılan çalışmalar nedeniyle Başkan Özkan ve belediye personeline teşekkür etti.

Öte yandan Karacabey Belediyesi, bu 3 kırsal mahallede toplamda 30 bin metrekare parke taş çalışması gerçekleştirdi. Orhaniye Mahallesi’nde çalışmalar devam ederken, bunun yanında 5 bin metre satıh kaplama asfalt yapılarak, arazi yolları da stabilize malzeme ile sağlamlaştırılıp, kötü hava koşullarında da yolların kullanılması sağlandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Aydın’da sektör eğitimcisi ile öğrenciler online buluştuÖnceki Haber

Aydın’da sektör eğitimcisi ile öğrencile...

Batman’dan emekli maaşı zammına tepkiSonraki Haber

Batman’dan emekli maaşı zammına tepki

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar