Başsavcılık: Silivri Cezaevi'nde 1 kararlı virüsten yaşamını kaybetti, 82 birey karantinada

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başsavcılık: Silivri Cezaevi'nde 1 kararlı virüsten yaşamını kaybetti, 82 birey karantinada
Abone ol
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları'nda bulunan tutuklu/ hükümlülerden 82'sinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığını, kronik hastalığı bulunan bir hükümlünün de hayatını kaybettiğini bildirdi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan söylemede, Silivri Cezaevi'ndeki tutuklu ve kararlıların 44'ünün Kovid-19 testinin pozitif çıktığı ve rehabilitasyonlarının devam ettiğine müteveccih 8 Mayıs'ta kamuoyu bilgilendirmesinin yapıldığı andırdırıldı.

Söylemede, bu tarihten itibaren müessesede İstanbul Şehir Sıhhat Müdürlüğü ile koordineli bir biçimde rutin aralıklarla filyasyon çalışması yapıldığı belirtilerek, şunlar kaydolundu:

"Bugün haysiyetiyle Silivri 7 No'lu L Tipi Cezaevi'nde 47, Silivri 8 No'lu L Tipi Cezaevi'nde 35 olmak üzere, Kovid-19 olay rakamı 82'dir. Ayrıca verem, tüberküloz gibi kronik akciğer hastalıkları bulunan bir kararlı, 7 Mayıs'ta sıhhat müessesesine sevk edilmiş, aynı tarihte Kovid-19 testinin olumsuz olduğu anlaşılmış olup rehabilitasyon sürecinde testi pozitife dönmüş ve sağlık kurumunda yoğun bakımdaki rehabilitasyonu devam ettiği sırada 21 Mayıs'ta saat 17.45'te yaşamını kaybetmiştir."

10 BİREY SIHHAT MÜESSESELERİNDE REHABİLİTASYON EDİLMEKTEDİR

Şu an haysiyetiyle rehabilitasyon süreci devam eden 82 tutuklu/kararlının genel sıhhat vaziyetlerinin iyi olduğu bilgisine yer verilen söylemede, "Bu bireylerden hiçbir semptom göstermeyen 72 tutuklu/kararlı hekim hakimiyetinde kendilerine parçalayan izole bir kısımda, 10'u da sıhhat müesseselerinde rehabilitasyon edilmektedir. Aileleri, rehabilitasyon süreçleri hakkında bilgilendirilmiştir." ifadeleri kullanıldı. Anadolu Ajansı

GÜNÜN EHEMMİYETLİ HABERLERİ

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
30 gündür koronavirüs hadisesi görülmüyordu! Artvin'den makûs haberÖnceki Haber

30 gündür koronavirüs hadisesi görülmüyo...

Kızını cinsel ilişkiye zorlayan anne ve sevgilisi duruşmada birbirlerini yargıladıSonraki Haber

Kızını cinsel ilişkiye zorlayan anne ve...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar