Bakan Özer Londra yolcusu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Özer Londra yolcusu
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, dünyanın en büyük eğitim bakanları toplantısı olarak kabul edilen Dünya Eğitim Forumu'na katılacak.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, dünyanın en büyük eğitim bakanları toplantısı olarak kabul edilen Dünya Eğitim Forumu'na katılacak.

ANKARA (İGFA) - Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu yıl 100'ün üzerinde ülkeden eğitim bakanlarının katılımıyla 22-25 Mayıs'ta Londra'da gerçekleştirilecek Dünya Eğitim Forumu'nda Türkiye'yi temsil edecek.

Eğitimde karşılaşılan zorluklar ve fırsatların değerlendirileceği forum kapsamında çeşitli temaslarda bulunacak olan Bakan Özer, 24 Mayıs'ta gerçekleştirilecek Bakanlar Oturumu'nda ise 100'ün üzerinde ülkeden gelen eğitim bakanına hitap edecek.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Dünya Eğitim Forumu'nun; eğitimcilere, eğitimin mevcut durumunu ve geleceğini diğer ülkelerle birlikte değerlendirme imkânı sunduğunu belirtti.

Forumda ele alınacak tartışmaların, daha iyi bir gelecek için eğitim politikalarına yön vereceğini söyleyen Bakan Özer, "Forum süresince, diğer ülke bakanları ile tecrübe paylaşımında bulunacağız. 2020 yılından itibaren maruz kaldığımız COVID-19 salgını eğitim sistemlerinde de dünya çapında büyük bir krize sebep oldu. Salgın çocuklarımızın fiziksel, sosyal ve duygusal gelişimleri üzerindeki olumsuz etkisinin yanı sıra akademik hayatlarında da tahribata yol açtı. Forumda bu etkileri ele alarak, özellikle öğrenme kayıpları ve bunların telafisi üzerinde değerlendirmeler yapma ve tecrübe paylaşımı imkânı bulacağız. Bunun yanı sıra ülkemizin özellikle son 20 yılda eğitim alanında yaptığı çalışmaları ve yatırımları, mesleki eğitimde geldiğimiz noktayı bu forumda diğer ülkelere anlatacağız" diye konuştu.

Dünyanın farklı bölgelerinden konuşmacıların katıldığı genel toplantılar ile belirli konulara odaklanılan özel grup toplantılarının yapılacağı forum kapsamında, 9 panel düzenleneceği öğrenildi.

Abone ol


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Marmaray dünyanın çevresinde 700 tur attı!Önceki Haber

Marmaray dünyanın çevresinde 700 tur att...

Teröristler ’Abluka’ altında!Sonraki Haber

Teröristler ’Abluka’ altında!

İQ Emlak

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Vetav