Arnavutluk’tan ’Bayrak Şövalyesi Nişanı’

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Arnavutluk’tan ’Bayrak Şövalyesi Nişanı’
Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Arnavutluk’taki yatırımları dolayısıyla Bayrak Şövalyesi Nişanı ile ödüllendirildi.

Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Arnavutluk’taki yatırımları dolayısıyla Bayrak Şövalyesi Nişanı ile ödüllendirildi.

İSTANBUL (İGFA) - Enerji, inşaat, madencilik, tekstil, finans ve dijital sektörlerinde faaliyet gösteren Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Arnavutluk devletinin ve Arnavut ulusunun yüceltilmesini destekleyen kişilere verilen Bayrak Şövalyesi Nişanı ile onurlandırıldı.

Ahmet Çalık’a nişanı, yapılan törene şahsen katılan Arnavutluk Cumhurbaşkanı Ilir Meta tarafından verildi.

Nişan takdim töreninde konuşan Arnavutluk Cumhurbaşkanı Ilir Meta, Ahmet Çalık ile tanışıklıklarının 20 yıl öncesine dayandığını anımsatarak, "Çalık Holding, Arnavutluk'taki ilk yatırımını, ülkenin en köklü bankalarından Banka Kombetare Tregtare (BKT) ile başbakanlığım döneminde gerçekleştirdi. Çalık Grubu ülkede finans dışındaki sektörlerde de aktif rol alıyor. Ülkemizdeki en etkin yatırımcı olarak öne çıkan Ahmet Çalık, iki ülke arasındaki güçlü bağları, çok daha güçlendirmek için çaba sarf ediyor. Biz kendisinin birçok yabancı ülkede de önemli bir yatırımcı olduğunu biliyoruz. Kosova'ya ve Arnavutluk'a yaptığı yatırımlar nedeniyle ayrıca teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Çalık'a Arnavutluk'un en yüksek nişanı olan Bayrak Şövalyesi Nişanı'nı takdim etmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Cumhurbaşkanı Meta, "Hak edilmiş bir nişan olmasıyla birlikte kendisinden, bu güçlü ilişkilerin daha da pekiştirilmesi hususundaki gayretlerinin devamını rica ediyorum. Arnavutluk'a Türkiye'den gelen yatırımlar 3,5 milyar dolar seviyesinde ve bu rakamda Ahmet Çalık Bey'in gayretlerinin de olduğunu biliyoruz. Kendisi Arnavutluk için iyi bir örnek, ayrıca Arnavutluk'un tanıtımında da çok önemli bir rol üstleniyor" dedi.

Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık ise, yıllardır birçok sektörde katma değerli işler yapma gayretiyle faaliyetlerini sürdürdüklerini belirterek, "Arnavutluk, yasal düzenlemeler ve teşviklerle yabancı yatırımcılar için önemli fırsatlar sunuyor. Dünyanın dört bir yanında, çalıştığımız yerlerde, tanıştığımız ve iş birliği yaptığımız iş insanlarına, ülkenin taşıdığı büyük potansiyeli ve iş dünyası için fırsatları anlatıyorum” diye konuştu.

Abone ol


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Antalya’da SunExpress kıyıdan 75 kilogram atık topladıÖnceki Haber

Antalya’da SunExpress kıyıdan 75 kilogra...

MSB: 7 yılda 35 bine yakın terörist etkisiz hale getirildiSonraki Haber

MSB: 7 yılda 35 bine yakın terörist etki...

Yorum Yazın

Atlasya Elektronik