Altın Haftaya Satış Göstergesiyle Başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Altın Haftaya Satış Göstergesiyle Başladı
Abone ol
Altın dünkü seansta da dalgalı bir seyir içerisinde hareket ederken, yeşilde kapanış yapamadığı bir günü daha geride bırakmış oldu.
İQ Emlak

Altın dünkü seansta da dalgalı bir seyir içerisinde hareket ederken, yeşilde kapanış yapamadığı bir günü daha geride bırakmış oldu. 1918 dolar/ons seviyesinden yeni haftaya giriş yapan sarı maden, hafta sonu açıklanan yeni yaptırımlar neticesinde güçlü bir başlangıçla seansa başlamıştı. Ancak seans içinde Ukrayna ve Rusya’nın Belarus’ta heyetlerin bir araya gelmesi piyasaları bir parçada olsa rahatlamış oldu. Bu süreçte altın gün içi kazanımlarını geri verirken, kırmızıya döndüğü bir seansı yaşadı. Heyetlerin toplantısından net bir netice çıkmazken, piyasaya yine de karışık görünümü sürdürmüş oldu. Altın ise böylesi bir günde satıcılı bir günü geride bırakırken, 1908 dolar/onstan seansı yüzde 1 kayıpla tamamladı.

 

Gümüş ise altından bağımsız olarak, günü artıda kapatırken, 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kalmayı başardığı bir seansı geride bıraktı. 24,27 dolar/ons seviyesinde güne başlayan beyaz maden, 24,46 dolar/onstan seansı tamamladı ve önceki güne kıyasla hanesine yüzde 0,7 kazanç yazmış oldu.

 

Platin haftaya kırmızıda başlayan bir diğer kıymetli maden olurken, üst üste üçüncü günü de kırmızda kapatmış olduğu bir seansı geride bıraktı. 1060 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan platin, 1046 dolar/onstan seansı tamamladı ve önceki güne kıyasla hanesine yüzde 1,3 kayıp yazmış oldu.

 

Paladyum dünkü seansta yüzde 5’in üzerinde değer kazanırken, Rusya- Ukrayna savaşından direkt olarak tedarik anlamında olumsuz yönde etkilenen kıymetli maden olarak öne çıkmaya devam ediyor. 2483 dolar/onstan seansı tamamlayan paladyum yüzde 5,4 kazancı hanesine yazdı.

 

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’nda işlemler dünya fiyatlarının üzerinde seyretmeye devam ederken, dünkü risk ortamında işlemler 12 dolar/onsla gerçekleşti.  Hacim açısından güçlü sayılacak bir gün geride kalırken, toplamda 1.544 kg altın, 7.482 kg gümüş işlemiyle gün tamamlandı.

Kaynak TROY
Hibya Haber Ajansı


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kemik Erimesine Karşı Egzersiz Oldukça Önem TaşıyorÖnceki Haber

Kemik Erimesine Karşı Egzersiz Oldukça Ö...

Ege Endüstri 2021 Yılını Kar İle KapattıSonraki Haber

Ege Endüstri 2021 Yılını Kar İle Kapattı

İQ Emlak

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Haber TT - Üreten Kadınlar