81 ilden gelen gençler Anıtkabir’de

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
81 ilden gelen gençler Anıtkabir’de
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, beraberindeki heyetle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Anıtkabir'de düzenlenen törene katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, beraberindeki heyetle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Anıtkabir'de düzenlenen törene katıldı.

ANKARA (İGFA) - 19 Mayıs 1919’un 101’inci yıldönümü için ilk resmi tören Anıtkabir’de düzenlendi. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, beraberindeki 81 il ve KKTC'den gelen temsilci gençler ile 11 ülkeden gelen 20 gencin yanı sıra sporcular, bakanlık personeli ve federasyon temsilcileriyle Anıtkabir'de düzenlenen törene katıldı.

Bakan Kasapoğlu başkanlığındaki heyet, Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine geldi. Bakan Kasapoğlu'nun, mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ardından İstiklal Marşı okundu.

Bakan Kasapoğlu, buradaki törenin ardından Misak-ı Milli Kulesi'ndeki Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. Bakan Kasapoğlu, deftere  "Aziz Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda ilk meşaleyi yaktığınız 19 Mayıs tarihini gençlerimizle birlikte yine coşku ve heyecanla kutluyoruz. Bir asır önce, hürriyetimiz uğruna mücadele verdiğiniz bu topraklarda, biz de bugün aynı ruhla Cumhuriyetimiz ve istikbalimiz için çalışıyoruz. Türkiye'nin ve gençlerimizin geleceğini yine gençlerle beraber inşa ediyoruz" şeklinde yazdı.

Kasapoğlu, daha güçlü Türkiye idealine iftihar vesilesi gençlerle yürüdüklerini ve yarınlara umutla baktıklarını söyledi.

Bakan Kasapoğlu, defteri imzaladıktan sonra 81 il ve KKTC'den gelen temsilci gençler ile 11 ülkeden gelen 20 gencin yanı sıra sporcular, bakanlık personeli ve federasyon temsilcileriyle Anıtkabir'in önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Daha sonra Bakan Kasapoğlu, Anıtkabir avlusunda ziyarete gelen vatandaşlarla da bayramlaşarak özçekim yaptı.

Abone ol


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ahmet Güneş Tarzıyla Gündem OlduÖnceki Haber

Ahmet Güneş Tarzıyla Gündem Oldu

Atıcılar Türkiye Şampiyonası’na Kocaeli damgasıSonraki Haber

Atıcılar Türkiye Şampiyonası’na Kocaeli...

Q Bar Cafe

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Vetav