2022 LGS başvurusunu okullar mı yapacak?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
2022 LGS başvurusunu okullar mı yapacak?
Abone ol
MEB, LGS başvurularına dair açıklamalarda bulundu. Peki LGS başvurusu başladı mı, okul mu yapıyor? LGS başvurusu otomatik mi?
İQ Emlak

Lise kademesine geçecek olan öğrenciler, "Liselere Geçiş Sistemi" için hazırlanıyor. LGS'ye sayılı günler kala, başvuru detayları da öğrenci ve veliler tarafından merak ediliyor. Milyonlarca öğrenci 2022 LGS sınavına başvuru tarihlerini araştırırken konuya ilişkin açıklama Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den geldi. Başvuru sürecine dair bilgi veren Bakan Özer'in ifadelerinin akabinde "LGS başvuruları başladı mı", "LGS başvurusunu okullar mı yapıyor", "LGS başvurusu otomatik mi, merkezi mi" gibi sorular gündemde yerini aldı. Peki LGS başvurusu nasıl yapılacak?

LGS başvurusu merkezi sistem mi, otomatik mi yapılacak?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik merkezi sınavın 5 Haziran 2022'de düzenleneceğini açıkladı. Sınavın birinci oturumu Türkiye saatiyle 09.30'da, ikinci oturumu ise saat 11.30'da başlayacak.

LGS kapsamında 5 Haziran 2022'de uygulanacak merkezi sınavın başvuruları, 4-14 Nisan 2022'de gerçekleştirilecek. Özer açıklamasında "Sınava katılmak isteyen öğrenciler, herhangi bir başvuru işlemine gerek duymadan sınava katılabilecek." ifadesini kullandı. Bu kapsamda, LGS başvuruları Bakanlık tarafından merkezi olarak gerçekleştirilecek. Otomatik başvuru işlemi, yurt içinde eğitim alan tüm 8'inci sınıf öğrencileri için gerçekleştirilecek.

Yurt dışında e-Okul sistemine kayıtlı olmayan okullarda öğrenim gören öğrenciler ise başvurularını yayımlanan kılavuzda bulunan formu doldurarak yapacak. Böylece öğrencilerin ve velilerin sınav başvurusu için fiziki bir başvuru yapmasına gerek kalmayacak.

Kaynak: https://www.ensonhaber.com

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dükkana asılı ilanı göstererek '9 aydır elaman bulamıyoruz' diyen esnaf tartışma yarattıÖnceki Haber

Dükkana asılı ilanı göstererek '9 aydır...

İngiltere: Devlet bakanı Covid partileri skandalı yüzünden istifa ettiSonraki Haber

İngiltere: Devlet bakanı Covid partileri...

Q Bar Cafe

Facebook Yorum

Yorum Yazın

İQ Emlak